Vikipedi son on yıldaki ilk tasarım güncellemesini aldı Vikipedi son on yıldaki ilk tasarım güncellemesini aldı

Opera One adlı yeni tarayıcı, kenar çubuğunda ve adres çubuğunda gelecekte yer alması beklenen yapay zeka özellikleri ve uzantıları için bol miktarda açık alana sahip bir tasarım kullanmış. Ayrıca Opera, "sekme adaları" olarak adlandırdığı yeni özellikle, bir grup yeni özellikleri etkinleştirmek için yeni bir çok iş parçacıklı birleştirici ve yeni modüler tasarım ilkeleri bulunduğunu söyledi.

Tarayıcı, insanların açtığı web sitelerini içeriklerine göre otomatik ve sezgisel olarak özelleşme yeteneğine sahiptir. Kafa karışıklığını azaltmak ve ister iş ister kişisel bir tercih olsun, görevler arasında geçiş yapmayı kolaylaştıran yeni özellik bir çok kullanıcının işini oldukça kolaylaştıracak. 

opera-1

Tarayıcı kendi başına sekme adaları oluşturabilecek şekilde tasarlanırken, kullanıcılar tarafından manuel olarak da özelleştirilebilir. Adalar arasında sekmeleri sürükleyip bırakabilir veya "sekme adası oluştur" seçeneğine sağ tıklamadan önce CTRL veya Komut düğmesine basarak ve gruplandırmak istedikleri web sitelerine tıklayarak yeni bir tanesini oluşturabilirsiniz. 

Editör: Enes Sapmaz