Dizi dünyasında bir döneme damga vuran Prison Break’in Micheal Scofield karakteriyle büyük üne kavuşan Wentworth Miller, kendisine otizm teşhisi koyulduğunu açıkladı.

Instagram üzerinden açıklamalar yapan ünlü oyuncu, otizm teşhisi konulduğunu açıklarken, bunun değiştirebileceği bir şey olmadığını açıkladı. Miller’a göre otistik olmak, bugüne dek başardığı her şeyin nedenlerinden bir tanesi.

Wentworth Miller, bir yıl önce gayri resmi bir teşhisin koyulduğunu ancak an itibariyle resmi olarak otizm teşhisinin koyulduğunu belirtti. Sürecin uzun ve kusurlu olduğunu belirten oyuncu, açıklamalarında oldukça samimi bir tavır sergiledi. Wentworth Miller, otizm tanısının pek çok kişinin hoşlanmadığı bir ayrıcalık olduğunun da farkında olduğunu ifade etti.

“Şok edici ama sürpriz değil”

Miller, otizm hakkında çok fazla bilgi sahibi olmadığını ve öğrenmesi gereken çok şey olduğunu söyledi. 49 yaşında olan Miller, bu zamana kadar yaşamış olduğu deneyimi de yeniden mercek altına almak gerektiğini düşündüğünü ifade ediyor. Prison Break oyuncusu, yaşadıklarının şok edici ama sürpriz olmadığını söylüyor. Miller’ın açıklamasının tamamına ulaşmak için tıklayın.

Yaptığı açıklamalarda, otizminin hangi boyutta olduğuna dair bir bilgi vermeyen oyuncu, sözlerini hayatındaki insanlara teşekkür ederek noktaladı.

OKUYUN  Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi'nden kripto para rehberi