CD Projekt Red, The Witcher serisinden bir kart oyunu olan Gwent'in yeni bir tek oyunculu oyununu oyuncuların beğenisine sundu. Gwent: Rogue Mage, oyuncuların prosedürel olarak oluşturulmuş savaş alanında, konuşlandırılmış kart tabanlı yetenek ve karakterlerden oluşan bir desteyi kullandığı kart oyunudur.

gwent yeni kart oyunu  (5)

The Witcher dünyasıyla bağlantılı gibi ama değil

The Witcher 3'ün olaylarından yüzlerce yıl önce geçen yeni oyunda oyuncular, ilk Witcher'ı yaratmaya çalışan büyücü Alzur rolünü üstlenecek. Bunun yanı sıra oyunun hikaye evreniyle tam bağlantılı olmadığını belirten oyun yönetmeni Vladimir Tortsov IGN'ye şunları söyledi: "Bu genişlemeyi The Witcher dünyasına resmi bir ek olarak görmüyoruz."

gwent yeni kart oyunu  (1)

Bugün itibariyle oyuncuların beğenisine sunulan kart oyunu, PC, iOS ve Android platformlarında yer almış durumda. Ayrıca Tortsov, oyuncuların oyunu tam olarak keşfetmesinin yaklaşık 30 saat olacağını ve her oyun döngüsünün bir saate kadar süreceğini belirtiyor.Vladimir Tortsov bu yeni başlığı, oyuncuların bir düşman kulesinden geçerek savaştıkları roguelike bir kart oyunu olan Slay the Spire'a benzediği söyledi.

Elden Ring'in mobil oyunu geliyor! Elden Ring'in mobil oyunu geliyor!

CD Project'in yeni kart oyunu tek oyunculu olacak

Rogue Mage, Projekt Red'in The Witcher 3: Wild Hunt'ta bir mini ara oyuna dönüşen Gwent kart oyununun popülaritesini artırmaya yönelik en son girişimi oldu.

gwent yeni kart oyunu  (2)

Geliştiriciler, Gwent: The Witcher Card Game'i ilk olarak 2018'de çeşitli platformlar için ücretsiz bir oyun olarak piyasaya sürmüştü. Ancak 2020'de oyunun konsol desteğinin kapatması üzerine platform kullanıcıları, anlınan bu karara oldukça fazla tepki göstermişti. 

Gwent: Rogue Mage kart oyunun fiyatı ise 69,99 TL!

Rogue Mage, oyun stüdyosunun Gwent formatında yeni bir kart oyun deneyi oldu. Normalde çok oyunculu olarak oynanan Gwent: The Witcher Card Game, yeni oyunun tek oyunuculu bir hikaye moduna sahip olması üzerine kullanıcılar tarafından oldukça ilgi çekici bulundu. 

gwent yeni kart oyunu  (4)

Ayrıca CD Projekt Red'in son kart oyunu Android Play Store, iOS App Store, Steam ve GOG mağazasında 69,99 Türk Lirası gibi bir ücret karşılığında satın alınabilir. 

Değerli düşüncelerinizi biz Megabayt ekibiyle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Editör: Enes Sapmaz