Apple’ın 7 Eylül günü gerçekleştirdiği ve yeni iPhone 14 serisini tanıttığı etkinlikte, iPhone 14 Pro ile gelen ‘Dynamic Island’ özelliği oldukça konuşulmuştu. Yıllar sonra çentik tasarımdan kurtulup Android telefonlardaki delikli ekran tasarımına geçen iPhone 14 Pro ve Pro Max, bu delikli tasarımı bir özelliğe dönüştürmeyi başarmıştı.

Bu yıl içerisinde Android 13 alacak Samsung telefonlar belli oldu! İşte güncelleme alacak modeller Bu yıl içerisinde Android 13 alacak Samsung telefonlar belli oldu! İşte güncelleme alacak modeller

Apple’ın iPhone 14 Pro telefonlarındaki delik kısmını farklı şekillere girebilen akıllı bir bildirim ekranı olarak kullanma fikri birçok kişinin beğenisini kazandı. Android kullanıcıları ise yıllardır bu özelliğin neden kendilerinde olmadığı gibi haklı bir tepki gösterdi diyebiliriz. Aslında benzer özellikleri LG ve Honor gibi üreticilerden görmüştük fakat bu kadar gelişmiş ve kullanışlı bir halini hiçbir Android telefonda görmemiştik. 

Xiaomi hayranı geliştiriciler 'Dynamic Island' özelliğini kopyalamayı başardı

Android’in açık kaynak kodlu olması ve geliştiricilere sağladığı özgürlüğü bilmeyen yoktur. İşte tam da bu noktada Xiaomi hayranı geliştiriciler, Apple’ın iPhone 14 Pro serisinde sunduğu ‘Dynamic Island’ özelliğini Android’e taşımayı başardı. Xiaomi MIUI arayüzüne 'Grumpy UI' adlı özel bir temayla taşınan ‘Dynamic Island Style Notifications’ özelliği, telefonda şu şekilde gözüküyor:

Xiaomi’nin tema mağazasına henüz gelmeyen bu özellik, geliştiriciler tarafından söylenene göre Xiaomi yetkilileri tarafından incelenmekte. Temayı APK olarak indirseniz bile henüz sadece Çince olarak kullanılabiliyor.