Nvidia'nın yeni yapay zekalı çipleri: 30 kat daha hızlı Nvidia'nın yeni yapay zekalı çipleri: 30 kat daha hızlı

AppleInsider'ın tespit ettiği kadarıyla, özellikle kapak camının kırılması durumunda yapılan onarımların maliyeti tam 799 doları buluyor. Bu, kullanıcılarına, yeni bir temel üniteye sahip olmanın sadece 1,100 dolar daha uygun olduğu bir maliyetle karşı karşıya bırakıyor.

AppleCare+ kapsamında olsa dahi, onarım ücretleri hala oldukça yüksek. Kırık kapak camı veya diğer türdeki bir onarım, 299 dolarlık bir maliyeti beraberinde getiriyor ve buna ek olarak aylık 25 dolarlık AppleCare+ ücreti geliyor.

Bu yüksek maliyetlere rağmen, üçüncü taraf onarım hizmetleri tercih edilebilir gibi görünse de, Apple'a daha sonra başka bir onarım için cihazı göndermeye karar verildiğinde sorunlar yaşanabilir. Ayrıca, bu hizmetlerin özel bileşenlere erişimde sınırlı olabileceği de unutulmamalıdır.

Apple, son dönemde "onarım hakkı" hareketini destekleyerek adını duyurmuş olsa da, Vision Pro'nun bu programın bir parçası olup olmayacağı konusunda belirsizlik sürüyor.

Öte yandan, Apple Vision Pro, ABD'deki web sitesi ve mağazalarında ön siparişe açılmış durumda. 256GB modeli 3,499 dolar, 512GB modeli 3,699 dolar ve 1TB modeli ise 3,899 dolar olarak satışa sunulmuş durumda. Aksesuarlar ise ayrı olarak satılıyor, seyahat çantası ekstra 199 dolar olarak belirlenmiş.

Editör: Enes Sapmaz