Sohbet botu, Amazon'un ürün kataloğu, müşteri yorumları, topluluk soru-cevapları ve "web üzerindeki bilgilerden" eğitilmiştir. Şu anda sadece belirli bir Amazon müşteri kitlesi için mevcut ancak önümüzdeki haftalarda genişleyecek.

Şirket, asistanı müşterilerin tüm alışveriş ihtiyaçları için tek durak noktası olarak görüyor. Rufus, "Koşu ayakkabısı alırken nelere dikkat etmeli?" gibi soruları yanıtlayabilir ve "Yol ve patika koşu ayakkabıları arasındaki farklar nelerdir?" gibi karşılaştırmaları gösterebilir. Ayrıca, "Bunlar dayanıklı mı?" gibi takip sorularına da cevap verebilir.

xAI, Grok'un görüntü işleyebilen yeni model yapay zekasını tanıttı! xAI, Grok'un görüntü işleyebilen yeni model yapay zekasını tanıttı!

Amazon, Rufus'a kulaklık alırken dikkat edilmesi gerekenler gibi ürün kategorileri hakkında genel tavsiyeler istemeyi öneriyor. Ayrıca, ürünlere belirli etkinliklere (hiking gibi) veya etkinliklere (tatiller veya kutlamalar) dayanarak ürünler hakkında içgörüler sağlayabilir. Diğer örnekler arasında ürün kategorilerini karşılaştırması istenebilir ("Dudak parlatıcısı ile dudak yağı arasındaki fark nedir?" veya "Damlalık kahve makinesi ile demleme kahve makinesi karşılaştırması"). Ayrıca, belirli bir ürün sayfası hakkında daha ince soruları da cevaplayabilir. Amazon, "Bu pickleball raketi yeni başlayanlar için iyi mi?" veya "Bu ceket makinede yıkanabilir mi?" gibi örnekler sunuyor.

Editör: Enes Sapmaz