En büyük yeniliklerden biri ise oyunun artık üçüncü kişi bakış açısından da oynanabilecek olması. Yeniden yapımı üstlenen Ballistic Moon ekibi, renk paletini genişletiyor ve karakter hareketlerini daha gerçekçi hale getirerek daha sinematik bir atmosfer yaratmayı hedefliyor. Ayrıca, korku müziği bestecisi Mark Korven'in yeni bir müzik skoruyla oyuncuları ürpertecek.

Team Fortress 3 yalan oldu! Valve'ın yeni oyunu ortaya çıktı: Deadlock Team Fortress 3 yalan oldu! Valve'ın yeni oyunu ortaya çıktı: Deadlock

Oyunun karakterleri, görsel efektleri ve çevreleri de güncellenecek. Ballistic Moon'un yaratıcı direktörü Neil McEwan, PlayStation Blog'da yaptığı açıklamada, "Orijinal hikayenin fantastik yapısını korurken, daha önce keşfedilmemiş duygusal yönlerini genişletme fırsatını yakaladık," dedi.

Bu yeniden yapım, Ocak ayında duyurulan "Until Dawn" film uyarlamasından önce piyasaya sürülecek. Eğer filmdeki oyuncular tekrar rollerini üstlenmezlerse, oyunun yeni versiyonu, Akademi Ödülü sahibi Rami Malek'in de yer almasıyla dikkat çekecek.

Editör: Enes Sapmaz