Apple'ı tehdit ettiler! O uygulamaların App Store'dan kaldırılması istendi... Apple'ı tehdit ettiler! O uygulamaların App Store'dan kaldırılması istendi...

Google'ın bu gelişmiş sürümü, farklı Workspace uygulamaları arasında "bağlantı dokusu" sağlayarak yapay zeka destekli iş akışlarını basitleştirecek. Yapay zeka yetenekleri geliştikçe, Gemini, kullanıcı tercihlerini öğrenme ve rutin görevleri otomatikleştirme konusunda daha da yetenekli hale geliyor.

Workspace içinde, Gemini'nin görevi, bilgi aramak için birden fazla uygulamaya gömülmüş verilerle uğraşma yükünü hafifletmek. Google Workspace'in Başkan Yardımcısı Aparna Pappu, bu entegrasyonun üretkenliğe yenilikçi yaklaşımlar getireceğini vurguladı.

Yenilenen Workspace yan paneli, Gmail, Docs, Sheets, Slides ve Drive'da kullanıma sunulacak ve kullanıcılara içerikleriyle doğrudan etkileşime girebilme imkanı sunacak. Genişletilmiş bağlam penceresiyle, Gemini, kullanıcıların uygulamalar arasında geçiş yapmadan verileri düzenleyebileceği ve bağlamsallaştırabileceği bir ortam sunacak. Fiş eklerini analiz etme, uzun e-posta konuşmalarını özetleme veya toplantı kayıtlarından ana noktaları çıkarma gibi görevler, artık kolayca yönetilebilecek.

Örneğin, aile buluşması planlarken otel ayrıntılarına ihtiyacınız olduğunu düşünün. Workspace yan paneli sayesinde, kullanıcılar sadece belirli bir komut kullanarak ilgili Google Dokümanını bulmasını isteyebilirler, böylece manuel arama yapmadan hızlı bir şekilde bilgiye erişebilirler.

Ayrıca, Gmail'in mobil uygulaması da yakında Gemini'nin yeteneklerinden faydalanacak ve kullanıcılara e-posta konuşmalarının özetlenmiş görünümlerini doğrudan uygulama arayüzünde sunacak. Bu özellik, bu ay Workspace Labs'ta kullanıma sunulacak ve mobil kullanıcılar için verimliliği artırmayı vaat ediyor.

Bu geliştirmelerin dağıtımı, öncelikle Workspace Labs ve Workspace Alpha kullanıcıları için başlayacak ve gelecek ay tüm Workspace müşterileri ve Google One AI Premium kullanıcılarını kapsayacak şekilde genişleyecek.

Editör: Enes Sapmaz