Youtube üzerinden bir video izlemek istediniz ancak o video kısıtlı mod yüzünden oynatılamadı veya izlediğiniz videoya yorum atmak istiyorsunuz ancak kısıtlı mod izin vermiyor mu? Evet, sizin de kısıtlı modunuz açılmış olabilir.

Youtube kısıtlı mod aktif durumdayken hassas içerikli videolar izlenemez ve izlenebilir durumdaki videolara yorum atılmaz. Youtube, kısıtlı mod ile ev veya iş ortamında bulunan kişilerin güvenliğini sağlamayı amaçlar.

Youtube kısıtlı mod nedir?

Youtube kısıtlı mod açık olan oturumlar, hassas içerikleri ve şidddet içeren videoları izleyemez. Bu sayede kullanıcı istenmeyen içeriklerden uzak tutulur. Ayrıca videolara yorum da yapılamaz. Videolar Youtube sistemi tarafından filtrelenir ve uygunsuz videolar kısıtlanır.

Youtube kısıtlı mod kapama nasıl yapılır?

Bilgisayar için:

  • Youtube sayfasını açın ve profil resminize dokunun.

2022-07-05 16_11_49-Window

  • Açılan pencerede aşağı inin ve “Kısıtlı mod: Açık” seçeneğine tıklayın.

2022-07-05 16_12_39-Window

  • “Kısıtlı modu etkinleştir”  anahtarı kapatın.

Youtube kısıtlı mod nedir?

Telefon için:

  • Youtube uygulamanızı açın profil resminize tıklayın.

​​​​​​​111

  • “Ayarlar”a dokunun.

​​​​​​​22222

  • Açılan sayfada “Genel” seçeneğine dokunun.

​​​​​​​333333

  • “Kısıtlı Mod” yanında bulunan anahtarı kapatın.

​​​​​​​Youtube kısıtlı mod nedir?

CV nasıl hazırlanır? Canva'dan ücretsiz özgeçmiş hazırlama nasıl yapılır? CV nasıl hazırlanır? Canva'dan ücretsiz özgeçmiş hazırlama nasıl yapılır?

Kısıtlı modunuz kapanmaz ise ağ yöneticiniz tarafından hesabınız kısıtlanmıştır.

​​​​​​​Youtube kısıtlı mod açma nasıl yapılır?

Youtube kısıtlı modunu açmak istiyorsanız kapatma adımlarını tekrarlayın ve kapalı olan anahtarı açık hale getirin.  Ancak hatırlatmakta fayda var kısıtlı modu açarsanız, yetişkinlere uygun olabilecek videolar gizlenir ve izlediğiniz videolara yorum atamazsınız.

Youtube kısıtlı mod ağ yöneticiniz tarafından etkinleştirildi ne demek?

Youtube kısıtlı mod özelliğini kapatmak istiyor ve kapatamıyorsanız, büyük ihtimal ağ yöneticiniz tarafından bu özellik aktif hale getirilmiştir. İş yeriniz, okulunuz veya operatörünüz kısıtlı modu devreye sokmuş olabilir. Bu durumda kısıtlı modu kapatmak için ağ yöneticiniz ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Okul ve iş yerinizde kısıtlı modu kaldırmak istiyorsanız, internet ayarlarını düzenleyen çalışan ile konu hakkında bilgi alışverişinde bulunun.

Operatör sağlayıcınız tarafından kısıtlı mod açıldıysa, operatör müşteri hizmetlerini arayın ve sorununuzu dile getirin. Büyük ihtimal operatörünüz güvenli internetinizi aktif hale getirmiştir. Güvenli internetinizi kapattırırsanız, kısıtlı modunuz da kapanır. Bu işlem çok kısa süre de çözülmektedir.

Editör: Engin Çepnioğlu