David O. Russel'ın yazıp yönettiği ve 1930'lu yıllarda geçecek filmde, Margot Robbie'nin oynadığı Valerie isimli Hemşire, iki yaralı asker olan Burt (Christian Bale) ve Harold'ın (John David Washington) hikayesi anlatılıyor. Kasım ayında vizyona girecek filmde birbirini korumaya söz veren üç arkadaşın, birini öldürmekle suçlanması ve kısa sürede kendilerini büyük bir komplonun içinde bulması konu ediliyor.

"Amerikan tarihinin en şok edici gizli planları" cümlesini gördüğümüz fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

İşte 4 Kasım 2022'de vizyona girecek Amsterdam filminin fragmanı:

Korku filmi Barbarian'ın video oyunu uyarlaması geliyor Korku filmi Barbarian'ın video oyunu uyarlaması geliyor

Dönemin ruhunu yansıtan renk paletini görebildiğimiz fragmanda, anınmış bir kişinin ölümü ve cinayetle suçlanan üçlünün nasıl tanıştığından, birbirlerini korumaya yemin ederken nasıl birlikte çalışmaya başladığına kadar geçen hikayeye yer verilmiş. 

Filmin kadrosunda usta oyuncu Robert De Niro da dahil birçok ünlü isim yer alıyor. Şöyle birkaçını listelersek eğer; Alessandro Nivola, Andrea Riseborough, Anya Taylor-Joy, Matthias Schoenaerts, Mike Myers, Timothy Olyphant, Zoe Saldana, Rami Malek, Michael Shannon, Chris Rock, Taylor Switft gibi uzayıp gidiyor liste.

amsterdam

Romantik bir suç öyküsü olarak adlandırılan "Amsterdam" filminde, cinayet hakkındaki gerçeği bulmak için çabalayan üçlünün başından geçenlere şahit olacağız. Amsterdam'dayken, Burt ve Harold isimli iki asker cinayet işlendikten dakikalar sonra olay yerinden kaçtıkları için kendilerini cinayetin baş şüphelileri olarak görüyorlar ve sonrasında olaylar gittikçe büyüyor.

Yönetmen David O. Russel'ın 2015'te vizyona giren "Joy"dan sonraki ilk filmi olan Amsterdam, senaryosu ve oyuncu kadrosuyla büyük merak yuandırdı. Film 4 Kasım 2022'de vizyona girecek.

Editör: Burak Karahan