GeForce Now, reklamlı oluyor! GeForce Now, reklamlı oluyor!

Son gelen üzücü haberlere göre, Hogwarts Legacy, 5 Mayıs'a kadar PlayStation 4 ve Xbox One'a çıkmayacak, dolayısıyla daha eski bir konsola sahipseniz iki ay daha beklemeniz gerekecek.

Oyunun lansmanını birkaç kez erteleyen Warner Bros. Games ve Avalanche Software, eğer eski konsollar için gelecek yapımının çıkış tarihini bir kez daha ertelemezse 5 Mayıs'ta eski konsolu olan oyuncular ile buluşacak.

hogwarts legacy (2)

İlk olarak 10 Şubat'ta tüm konsollar için yayınlamaları gereken Hogwarts Legacy, Şubat ayında bir duyuru ile yalnızca PS5, Xbox Series X/S ve PC için, PS4 ve Xbox One için ise 4 Nisan'da çıkış yapacağı açıklandı.

Hogwarts Legacy, Harry Potter evrenini keşfedebileceğiniz açık bir dünyaya sahip aksiyon rol yapma oyunudur. Oyunda kendi adınızı, cinsiyetinizi, sesinizi ve görünümünüzü seçmek için kullanabileceğiniz bir karakter oluşturma bölümü ile hayalinizdeki büyücüyü büyük bir maceranın ortasına atıyorsunuz. 

hogwarts legacy (1)

Son duyurusunda geliştirici şirket tüm platformlarda mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için çok çalıştıklarını ancak bunu yapmak için daha fazla zamana ihtiyaçları olduklarını söylediler.

Editör: Enes Sapmaz