Sayısız filmde birçok farklı karakter olarak karşımıza çıkan sevilen aktör Keanu Reeves, DC'nin yeni animasyon projesi olan DC League of Super-Pets'in de seslendirme kadrosunda da kendine yer buldu. Yapım içerisinde Batman'i seslendien Revees, ister istemez Batman karakterini beyazperdede canlandırmak isteyip istemediği sorularını da aldı. 

Lovecraft balıkçılık oyunu film oluyor! Lovecraft balıkçılık oyunu film oluyor!

Neo, Constantine ve John Wick gibi birçok ikonik karakteri canlandırarak hayatımza giren Keanu Reeves,  Batman'i oynamak isteyebileceğini ancak şu anda o rolde olan başka oyuncular olduğunu ve yakın zamanda bu görevi üstlenmesinin pek olası olmadığını belirtti.

"Belki yaşlı bir Batman"

Keanu Revees, Batman ile ilgili gelen soruya şöyle cevap verdi:

"Her zaman hayalim olmuştur anca (Robert) Pattinson şu anda Batman ve harika iş yapıyor, o yüzden belki ileride. Belki daha yaşlı bir Batman denemek istediklerinde." 

34bccd0764

Tim Burton yönetmenliğinden Joel Schumacher'e geçen 1995 yılındaki Batman Forever filminde Batman rolünü oynamaya çok yaklaşan Keanu Reeves bu teklif ireddetmişti. Reeves dışında Micheal Keaton'ın yerine Batman için Ethan Hawke da düşünülmüş ancak o da teklifi reddetmişti.  Reeves o dönemden beri bu kararından duyduğu pişmanlığı dile getirmekten çekinmiyor.

Kendi yazdığı çizgi orijinal çizgi roman olan BRZRKR'in TV ve sinema uyarlamasında boy gösterecek olan Keanu Reeves'in adı Marvel yapımlarında da geçiyordu. Hatta bu ihtimal ile ilgili konuşmak için Kevin Feige bir araya gelmişti. Bize göre DC evreni mi yoksa Marvel evreni mi Keanu'nun bir tercih yapması gerekiyor...

Keanu Reeves'in Batman'i seslendirdiği animasyon DC League of Super-Pets ise 29 Temmuz tarihinde vizyona girecek.

Editör: Burak Karahan