Xiaomi, düzenlediği etkinliğinde yeni katlanır telefonlarını, tabletini, saat ve kulaklık modellerini tanıttığı sırada bir süpriz gerçekleştirerek, tartışma konusu olan CyberOne adlı verilen insansı robotunu da tanıttı

CyberOne, 52 kilogram ağırlığında

Xiaomi’nin insansı robotu CyberOne, özellikleri ve tasarımı itibariyle birçok ilki yanında getirecek. CyberOne robotunun boyu 177 cm ve ağırlığı ise 52 kilogram olarak belirtildi.

xiaomi cyberone (1)-1

Ayrıca ilk tanıtım sırasında CyberOne’ın vücudu genel olarak beyaz renkli materyallerden oluşan robotun eklem yerlerinin tamamı siyah renkli bir tasarım kullanılmış. Bunun yanı sıra robot her ne kadar yürüyebiliyor olsa da hala gelişmesinin erken aşamasında. Faydalı olarak her alanda kullanılabilmesi için uzun yıllar boyunca geliştirilmesi gerekecek.

Xiaomi'nin insansı robotu insanlarla sohbet edebiliyor

CyberOne kendi denge merkezini kullanarak hareket edebildiği için kablo benzeri destek üniteleri olmadan da yürüyebiliyor. Hatta Xiaomi, robotunun şu anda saatte 3.6 km hızla hareket edebildiği söyledi. Aynı zamanda şirketin bir diğer robotu olan CyberDog gibi insanlarla muhabbet edebiliyor.

xiaomi cyberone (2)

Apple'ı tehdit ettiler! O uygulamaların App Store'dan kaldırılması istendi... Apple'ı tehdit ettiler! O uygulamaların App Store'dan kaldırılması istendi...

CyberOne'a aşağıdaki videodan göz atabilirsiniz

Editör: Enes Sapmaz