Kaldırımları yürünemeyecek hale getiren scooter'lar için yeni karar! Kaldırımları yürünemeyecek hale getiren scooter'lar için yeni karar!

Yunus, 6 kişiye saldırdı

Yerel basının paylaştığı bilgilere göre, memeli bir deniz canlısı olan yunus ile karşılaşan bir adam Perşembe günü aldığı yaralar nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Japon yetkililer, aynı yunusun bu yaz şimdiye kadar en az altı saldırıdan sorumlu olduğuna inanıyor.

Aynı gün 2 saldırıya karıştı

Japonya yerel basının paylaştığı ilk bilgilere göre, Perşembe sabahı bir adamın her iki kolundan ısırıldığını, ardından aynı günün öğle saatlerinden sonra ikinci bir adamın sol elinin parmaklarından yaralandığı haberleri gündeme oturdu. 

yunus (3)

Bölgedeki yunuslar insan etkileşimine son derece alışmış olduğu belirtiliyor. Sahilin son derece sığ kesimlerinde ve diz derinliği boyundaki sular da dahil olmak üzere yüzerken görülebiliyorlar.

Yetkililer yunusları uzaklaştırmak için yüksek frekanslı vericiler kurtular

Her iki olay da, batı Japon şehri Fukui yakınlarındaki yüzücüler ve yunuslar için popüler bir lokasyon olan Koshino Plajı'nda meydana geldi. Saldırı olaylarının ardından yetkililer, yüksek frekanslı seslerinin yunusları bölgeden caydıracağını umarak sahil boyunca uzanan ultrasonik vericiler kurdular. 

yunus (1)

İnsanlar ayrıca vahşi deniz canlıların oluşturduğu tehlikeler konusunda uyarıldı ve suda oluşan herhangi bir tehlike durumunda kaçınmaları gerektiği talimatı verildi. Bunun yanı sıra saldırıya hangi yunus türünün dahil olduğu henüz belli değil. 

Editör: Enes Sapmaz