Windows Central'dan alınan bilgilere göre, Windows 11'den aşina olduğumuz Copilot düğmesi ve kenar çubuğu, yakın bir gelecekte Windows 10 kullanıcılarıyla buluşacak. Bu, eski işletim sistemine sahip olan kullanıcıların da yapay zeka destekli kişisel asistanın avantajlarından faydalanabileceği anlamına geliyor. Bowden'ın raporuna göre, Windows 10 Copilot, her iki işletim sistemi üzerinde sorunsuz çalışan eklentilere sahip olacak, bu da kullanıcı deneyimini daha da zenginleştirecek.

Windows 10'un hala aylık olarak bir milyar aktif cihazda çalışması, Copilot'un kullanıcı tabanına büyük bir katkı sağlayabilir. Bu stratejik hamle aynı zamanda geliştiricileri Copilot için daha fazla eklenti oluşturmaya teşvik edebilir. Çünkü, Microsoft'un elindeki 1.4 milyar cihaz üzerinde Copilot'un kullanılabilir olması, sadece Windows 11'e özel 400 milyon cihazdan çok daha çekici bir durum oluşturuyor.

Meta Quest kullanıcıları, Microsoft Office uygulamalarını kullanabilecek! Meta Quest kullanıcıları, Microsoft Office uygulamalarını kullanabilecek!

windows

Bununla birlikte, sadece Copilot'un Windows 10'a gelmesiyle sınırlı değil. Rapora göre, Microsoft, Windows 10'u hızlıca terk etme stratejisini gözden geçiriyor ve Windows 11'e özgü bazı "seçili yeni özellikler ve hizmetlerin" eski işletim sistemine eklenmesini planlıyor. Windows 10'un destek süresinin 2025 yılında sona ermesine rağmen, kaynaklar, şirketin bu tarihi uzatma olasılığını içeren içsel görüşmeler yaptığını belirtiyor.

Editör: Enes Sapmaz