GPT-4 ve DALL-E 3 gibi OpenAI'nın en son modelleri tarafından desteklenen Copilot, ayrıca basit metin açıklamaları ve taleplerinden görseller oluşturmak için de kullanılabilir. Uygulama, Google Play Store'da mevcut olup indirmek ücretsizdir ve giriş yapmak için bir Microsoft hesabı gerektirmez.

Microsoft’un Copilot'un mobil bir sürümünün (önceki adıyla Bing Chat) piyasaya sürülmesi sessiz oldu - resmi duyurular veya yoğun ilgi olmadan, mobil cihazlarda Bing Chat'in piyasaya sürülmesinde gördüğümüz gibi. Yeni Copilot uygulaması bu ayın başlarında piyasaya sürüldü ve kullanıcılar bunu Play Store'da fark ettiğinde ilk olarak Neowin tarafından fark edildi. Ancak Copilot hala iOS'ta mevcut değil ve şirket henüz bir piyasaya sürme tarihi için herhangi bir taahhütte bulunmadı.

ChatGPT'den yeni özellik: Ses ile konuşabileceksiniz! ChatGPT'den yeni özellik: Ses ile konuşabileceksiniz!

Copilot'un en azından başlangıçta mobil cihazlara (veya en azından Android'e) gelmiş olması mantıklıdır. Microsoft'un Copilot'u Windows 10'a getirmesi, Edge'de başlatıldıktan sonra, Microsoft 365 ürünleri ve Windows 11'de - AI asistanı kullanma yetkisine sahip 1 milyar cihaz ekledi, bu da Microsoft'un genişleme konusundaki kararlı görüşünü gösteriyor. Bu, şirketin Copilot'a video özetleme yeteneği ve şarkı oluşturma özelliği de dahil olmak üzere son güncellemeleriyle çakışmaktadır.

Editör: Enes Sapmaz