Her geçen gün yeni güncellemeler ile uygulamasını geliştiren WhatsApp, yeni getireceği özellik ile uygulama içinde kullanıcılara bilgilendirici mesaj atan bir sohbet botunu eklemeyi planlıyor. Geliştirilme aşamasında olan sohbet botu özelliği, yeni güncellemeleri kullanıcılara mesaj olarak bildirecek ve yeni güncellemeleri anlatmaya çalışacak.

Yeni geliştirilmeye başlanılan sohbet botu özelliği daha yolun başında gibi duruyor. Yakın bir zamanda bu özelliği göremeyebiliriz. Çalışmalar hızla devam ediyor ve sohbet botu özelliği ile ilgili ekran görüntüleri de paylaşıldı. Bu özellik sayesinde yeni özellikler, ipuçları, gizlilik ve güvenlik hakkında bilgi alacağımız söyleniyor.

2022-07-30 16_37_50-Window

Meta Quest kullanıcıları, Microsoft Office uygulamalarını kullanabilecek! Meta Quest kullanıcıları, Microsoft Office uygulamalarını kullanabilecek!

Sohbet botu ile gönderilen bilgilendirme mesajlarının yanıtlanamayacağı söylendi. Sadece okunabilir bir sohbet olacağı ve gönderilen bildirim mesajları uçtan uca şifrelenmiş olacak. Gönderilecek bilgilendirici mesajlar sizin yeni güncellemeler ile ilgili bütün sorunlarınızı çözmeyeceği belirtildi. Uygulama ve yeni güncelleme ile ilgili bir sorununuz olduğunda yine WhatsApp Destek hizmetinden yararlanılacak.

Telegram ve Signal gibi rakip uygulamalarda bulunan bir özellik gibi duran sohbet botunu, isterseniz sohbet akışınızdan gizleyebileceksiniz. Daha geliştirme aşamasının başında olan bu özelliğin ne zaman uygulamaya geleceği belirsiz.

Sizce yeni güncellemeleri ve diğer bilgileri mesaj olarak atacak bir sohbet botu ne kadar kullanışlı olur? Düşüncelerinizi bizimle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Editör: Engin Çepnioğlu