Gün içerisinde iletişiminizi WhatsApp uygulaması üzerinden sağlıyorsanız, uygulama üzerinde yaptığınız konuşmalar sizin için önemli olabilir. Bu konuşmaları WhatsApp kayıtlı tutar, siz silmediğiniz sürece uygulama üzerinden tekrar görülebilir. WhatsApp uygulamanızı telefonunuzdan kaldırmak ama sohbet geçmişinin kaybolmasını istemiyorsanız, WhatsApp sohbet geçmişinizi yedekleyebilirsiniz. Yedeklenen sohbetler daha sonra tekrar WhatsApp’a yüklenebilir veya başka araçlar ile okunabilir.

WhatsApp sohbet geçmişi nasıl kaydedilir?

  • WhatsApp uygulamanızı başlatın ve sağ üst köşede bulunan üç noktaya dokunun.

1612be73-158b-47b2-b41f-b0adb5e55caf

  • Açılan pencerede “Ayarlar” seçeneğine dokunun.

WhatsApp sohbet geçmişi nasıl kaydedilir?

  • “Sohbetler”e dokunun.

​​​​​​​WhatsApp sohbet geçmişi nasıl kaydedilir?

  • Karşınıza gelen sayfada “Sohbet yedeği” seçeneğine dokunun.

​​​​​​​WhatsApp sohbet geçmişi nasıl kaydedilir?

  • “Yedekle”ye dokunun. Ayrıca yedeklemenizi Google Drive’a da yapmak istiyorsanız, Google Drive ayarlarını düzenleyin. (Başka bir telefona geçerken sohbetleri tekrar geri yüklemek isterseniz, sohbet geçmişini Google Drive yardımı ile yükleye bilirsiniz.)​​​​​​​

​​​​​​​WhatsApp sohbet geçmişi nasıl kaydedilir?

Apple marka olmayan kulaklıklar iPhone'larda çalışır mı? Apple marka olmayan kulaklıklar iPhone'larda çalışır mı?

WhatsApp sohbet geçmişini dışa aktarma nasıl yapılır?

Bireysel veya grup sohbetlerini dışa aktararak farklı amaçlar için kullanabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için aşağıdaki adımları uygulayın.

  • WhatsApp uygulamanızı başlatın ve sohbeti dışa aktarmak istediğiniz sohbeti açın. Sohbetin sağ üst köşesinde bulunan üç noktaya dokunun.

​​​​​​​yenisadasd1 (1)

  • Açılan pencerede “Diğer” seçeneğine dokunun.

​​​​​​​WhatsApp sohbet geçmişini dışa aktarma nasıl yapılır?

  • “Sohbeti dışa aktar”a dokunun.

​​​​​​​WhatsApp sohbet geçmişini dışa aktarma nasıl yapılır?

  • Sohbetin medyasız veya medyalı olarak dışa aktarılmasını seçin. Medyalı seçeneği seçerseniz dışa aktarım işlemi uzun sürebilir.

​​​​​​​WhatsApp sohbet geçmişini dışa aktarma nasıl yapılır?

  • Sohbet dışa aktarım işlemi bittikten sonra dosyayı gönderebilir veya telefonunuza kayıt edebilirsiniz.

​​​​​​​yenisadasd1 (2)-1

​​​​​​​WhatsApp sohbet geçmişi nasıl geri yüklenir?

Sohbet geçmişini farklı bir telefona geçtikten sonra geri yüklemek isterseniz Google Drive yedeği almanız kesinlikle önerilir. Sohbet geçmişini geri yüklemenin en kolay yöntemi budur. Google Drive ile sohbet geçmişini geri yüklemek için yeni telefonunuzda Google hesabınızın açık olması gerekmektedir. Google hesabınız açık ise WhatsApp uygulamasına girin ve numaranızı doğrulayın. Sohbet ve medyalarınızı geri yükleme ekranı geldiğinde “Geri yükle”ye dokunun. Bu işlemleri tamamladıktan sonra sohbet geçmişiniz geri yüklenecektir. Medyalar biraz geç yüklenebilir.

Diğer bir yöntem ise yedekleri kopyalamaktır. Yedeği alınan sohbet geçmişini yeni telefonunuzun WhatsApp > Database klasörünüze kopyalayın. Bu işlemi tamamladıktan sonra sohbet geçmişiniz uygulamanızda görülecektir.

Editör: Engin Çepnioğlu