İnternet üzerinden iletişim kuruyorsanız, kesinlikle WhatsApp ile karşılaşmışsınızdır. Artık ülkemiz de WhatsApp uygulamasını kullanmayan kalmadı diyebiliriz. Telefonunuz da veya bilgisayarınız da internetiniz varsa nerede olursanız olun WhatsApp sayesinde hızlıca iletişim kurmak oldukça kolay. Tabi işin içine hız girince bazı sorunlar da yaşanmıyor değil.

İletişimin bu kadar hızlanması peşinde bazı sorunları da getiriyor. Bunların en başında yanlışlıkla gönderilen mesajlar geliyor. Yanlış mesaj göndermek, yanlış kişiye mesaj göndermek ve hatta özel görsellerinizi göndermenin sonucu kötü olabilir. Ancak sakın korkmayın WhatsApp bu sorunu düşünmüş ve gönderdiğiniz mesaj veya medya içeriğini her iki taraftan da silme özelliğini geliştirmiş. Bu sayede gönderilen içerik herkesten silinir ve okunamaz. Tabi karşı taraf mesajı okumuş ise yapacak bir şey yok.  WhatsApp mesajları herkesten sil özelliğini kullanmak için haberimizin detaylarını inceleyebilirsiniz.

Bilgisayarınız izleniyor olabilir mi? Cihazınızın izlenip izlenmediğini öğrenmek için yapmanız gerekenler Bilgisayarınız izleniyor olabilir mi? Cihazınızın izlenip izlenmediğini öğrenmek için yapmanız gerekenler

WhatsApp mesajları herkesten sil süresi ne kadar?

Yanlışlıkla mesaj gönderdiniz ve silmek istiyorsanız 1 saat 8 dakika 16 saniye içerisinde silebilirsiniz. Ancak WhatsApp yeni beta sürümünde bu süreyi 2 gün 12 saatte çıkaracak. Böylece yanlışlıkla gönderdiğiniz gönderinizi silmek için daha fazla süreniz olacak. Beta sürümünde test edilen bu özellik Android ve iOS’a aynı anda gelmesi bekleniyor.

WhatsApp mesajları herkesten sil özelliği nasıl kullanılır?

  • WhatsApp uygulamanızı açın. Silmek istediğiniz mesaja gelin ve mesaja basılı tutun.

2-13

  • Yukarıda açılan pencerede çöp kutusu simgesine dokunun.

3-14

  • Karşınıza çıkan pencerede “HERKESTEN SİL”e dokunun. Mesajınız iki taraftan da silinecektir.(“Benden Sil” derseniz eğer sadece sizden silinir ve karşı taraf mesajı görmeye devam eder.)

​​​​​​​WhatsApp mesajları herkesten silme nasıl yapılır?

WhatsApp mesajları herkesten sil geri alma nasıl yapılır?

Herkesten silinen mesajlar eski sürümlerde çok kısa bir süre için de geri alınıyordu. Ancak son güncel sürüm uygulamada silinen mesajı geri almak mümkün değil. Yanlışlıkla herkesten sildiğiniz mesajlar artık geri alınamıyor.

WhatsApp mesajları herkesten sil fotoğraflar için geçerli mi?

Yanlışlıkla fotoğraf göndermek gerçekten tehlikeli bir durum yaratabilir. Kullanıcılar her zaman kişisel gizliliğe önem vermeyi tercih eder. Bu nedenle WhatsApp herkesten sil özelliğini fotoğraflarda da kullandırıyor. Yanlışlıkla gönderdiğiniz fotoğrafları ve videoları bu özellik sayesinde silebilirsiniz.

Editör: Engin Çepnioğlu