GTA 6'nın en net çıkış tarihi belli oldu! GTA 6'nın en net çıkış tarihi belli oldu!

Son dönemde konuşulan dedikodular doğru çıktı ve Lollipop Chainsaw Remake’in 2023 yılında çıkış yapacağı açıklandı.

Orijinal oyunun yapımcısı Yoshimi Yasuda tarafından yönetilen yayıncı firma Dragami Games tarafından yapılan duyuruda, oyunun hangi isimle veya hangi platformlarda yayınlanacağı henüz açıklanmadı. Gelecek yıl dünya genelinde piyasaya çıkacak oyunda Yasuda yine yapımcı olarak görev alacak. Orijinal oyunun geliştirme ekibi ve Dragami Games’ten yeni bir geliştirme ekibi birleşerek yeni oyunu hayata geçirecek.

Oyunun yeniden yapımında orijinal oyuna sadık kalınmaya çalışılacak ancak Yasuda, remake versiyonunda birkaç önemli farklılığın olacağını da açıkladı. Yeni nesil donanımların gücü sayesinde yeni oyun daha gerçekçi grafiklere sahip olacak ve müzik lisansı problemleri nedeniyle yeniden yapımda birkaç lisanslı parçanın yanı sıra yeni orijinal müzikler kullanılacağı da belirtildi.

lollipop-chainsaw-kadokawa-grasshopper-manufacture

Lollipop Chainsaw, okulunu zombi istilasından kurtarmaya çalışan liseli bir amigo kızın (Juliet Starling) yaşadıklarını konu alıyordu.

2012 yılında PlayStation 3 ve Xbox 360 için yayınlanan hack-and-slash oyunu, tasarımcı Suda51 ve film yapımcısı James Gunn arasındaki iş birliğinden doğmuştu. James Gunn daha sonra 2021 yılında yönettiği The Suicide Squad filminde Lollipop Chainsaw oyunundan etkilendiğini açıklamıştı.

Editör: Burak Karahan