Karanlık mod sosyal medya uygulamalarının en popüler temalarından birisi haline geldi. Amoled teknolojisinin gelişmesi ile karanlık mod teması daha da önemli olmaya başladı. Karanlık modun hem göz sağlığı hem de batarya ömrü üzerindeki etkileri hakkında birçok araştırma yapılıyor. Bu araştırmalar neticesinde göz sağlığınızı koruyabilir ve batarya ömrünüzü uzatabilirsiniz. Ancak hatırlatmakta fayda var, bu araştırmalar uygulamada kanıtlanmış değillerdir.

Telefon şarj olurken neden çok ısınır? Telefon şarj olurken neden çok ısınır?

Sizler de benim gibi bütün uygulamalarınızı karanlık mod da kullanmayı seviyorsanız, bu içerik tam size göre. Haberimizin detaylarında sizlere Android, iOS ve Web üzerinden WhatsApp uygulamanızı nasıl karanlık moda çevirebileceğiniz anlatacağız. Aşağıda anlatılan adımları izleyerek WhatsApp uygulamanızı karanlık moda çevirebilirsiniz.

WhatsApp karanlık mod nasıl yapılır?

Android için:

 • WhatsApp uygulamanızı çalıştırın ve sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklayın.

1v

 • Açılan pencerede “Ayarlar” seçeneğine dokunun.

2v

 • “Sohbetler”e dokunun.

3v

 • “Tema” seçeneğine dokunun.

WhatsApp karanlık mod nasıl yapılır?

 • Açılan pencerede “Koyu” seçeneğine dokunun ve “Tamam”a dokunun. Uygulamanız karanlık moda geçecektir. Ayrıca karanlık modu kapatmak isterseniz bütün adımları uygulayın ve “Açık” seçeneğine dokunun.

​​​​​​​WhatsApp karanlık mod nasıl yapılır?

​​​​​​​iOS için:

 • Ayarları açın ve “Ekran ve Parlaklık”a dokunun.

​​​​​​​6v

 • Görünüş adı altında “Koyu” seçeneğine dokunun.  Kapatmak isteseniz de “Açık” seçeneğine dokunun.

​​​​​​​WhatsApp karanlık mod nasıl yapılır?

​​​​​​​Hatırlatmakta fayda var iOS işletim sistemi kullanan telefonlarda WhatsApp uygulamasını karanlık mod yapmak için telefon temasını karanlık moda çevirmek gerekir. Çünkü WhatsApp uygulaması telefon temasını varsayılan tema olarak kabul eder.

WhatsApp Web uygulaması için:

 • WhatsApp Web’e giriş yapın ve profil resminizin sağında bulunan üç noktaya tıklayın.

​​​​​​​8v

 • Açılan pencerede “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.

​​​​​​​9v

 • “Tema”ya tıklayın.

​​​​​​​WhatsApp karanlık mod nasıl yapılır?

 • Açılan pencerede “Koyu” seçeneğine tıklayın ve “Tamam”a tıklayın. Web uygulamanız karanlık moda geçiş yapacaktır. Dilerseniz adımları tekrarlayarak karanlık modu kapatabilirsiniz.​​​​​​​

​​​​​​​WhatsApp karanlık mod nasıl yapılır?

WhatsApp karanlık modu açmak ve kapatmak görüldüğü üzere gerçekten çok basit. Şuan için tema ayarlarında sadece karanlık moda geçiş yapılabiliyor. Ancak WhatsApp karanlık mod ve birçok tema ayarları için yeni geliştirmelerini devam ettiriyor. Yeni güncellemeler ile birlikte yeni tema ayarlarını da görmemiz muhtemel.  Yeni tema ayarları güncellemeri ve daha fazlası için Megabayt sitemizi takip etmeyi unutmayın.

Editör: Engin Çepnioğlu