Twitter, Elon Musk görünürde olmasaydı son birkaç ayda daha fazla para kazanacağını belirtti. Musk'ı gelir sonuçlarında bir faktör olarak gösteren şirketin yıllık kazancı 1,19 milyar dolardan 1,18 milyar dolara düştü.

Anlaşmanın belirsizliği şirket gelirine vurdu

Twitter,'ın gelir sorunları yaşamasının tek nedeni bu değil. Şirket ayrıca reklam sektörü sorunlarına da değindi. Şirket bu durumu,"Twitter'ın Elon Musk'a bağlı bir şirket tarafından satın alınmasıyla ilgili belirsizlik" olarak belirtti.

elon musk twitter (1)

Musk, Nisan ayında Twitter'ı satın almak için bir anlaşma imzaladı ve aylar sonra bu anlaşmadan çekilmeye çalıştı. Son olarak Musk, anlaşmayı bu ayın başlarında resmen sona erdirmek amacıyla Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na başvurdu. Bunun yanı sıra Twitter, Musk'ın mevcut hisse fiyatına göre daha yüksek bir değere sahip olacak satın alma işlemi ile devam etmesini umuyor.

Meta, yapay zeka destekli yeni kamera-kulaklıklığı üzerinde çalışıyor! Meta, yapay zeka destekli yeni kamera-kulaklıklığı üzerinde çalışıyor!

Twitter'ın reklam satışları zorlaştı

Kaotik ve iyice karışmış satın alma işlemi, Twitter'ın reklam satmasını zorlaştırıyor gibi görünüyor. Bloomberg daha önce Twitter'ın reklamverenlerin Musk'ın platformu nasıl değiştirebileceği konusundaki endişelerini yatıştırmak için elinden geleni yaptığını bildirirken, Ad Age daha yakın zamanda dramanın şirketin reklam satışlarını "kargaşaya" sürüklediğini bildirdi.

twitter-coktu-mu-neden-acilmiyor-son-dakika-twitterda-erisim-sorunu-mu-var-2022-wLkB

Bununla birlikte, genel gelir düşse bile Twitter'ın reklam satışları yıldan yıla yüzde 2 arttı. Ancak şirket, reklam satış gelirlerini çok daha hızlı artırması gerektiğini belirtti. Twitter, geçen yılın aynı çeyreğinde elde ettiği 66 milyon dolarlık kârdan 270 milyon dolarlık net zarar bildirdi. Geçen yıl bu zamanlarda, Twitter'ın geliri yıldan yıla yüzde 74 artmıştı. Şimdi ise gittikçe küçülmeye devam ediyor.

Editör: Enes Sapmaz