@chef.pii adlı TikTok kullanıcısı geçtiğimiz aylarda ev yapımı, parlak pembe sosunu internetle tanıştırdı ve o zamandan beri pembe sos hashtag'i ile 14 milyondan fazla görüntülenme yakaladı.

Chef.pii malzemeleri "ayçiçeği tohumu yağı, ejder meyvesi, biber, bal ve sarımsak" olarak belirtirken, ancak bazı sosyal medya kullanıcıları FDA'yı bu parlak karışımı araştırmaya çağırdı ve Şef Pii'yi ürünün besin etiketinde hata yapmakla suçladı. 

X, Grok'u haberleri özetlemek için kullanmaya başladı X, Grok'u haberleri özetlemek için kullanmaya başladı

pempe sos viral oldu chefpii tiktok (1)

Pembe sos üründen ürüne renk farklılığı gösteriyor

Pembe sos geçen ay ilk kez popüler hale geldiğinden beri insanlar taco'lardan pirinç kaselerine ve bunların yanı sıra hamburgerlere kadar her şeyin neon sos sıkıyorlar, ancak sosyal medya kullanıcıları kısa süre sonra chef.pii'nin yaptığı sos ile ilgili endişeleri artırmaya başladı.

pempe sos viral oldu chefpii tiktok (2)-1

Başlangıçta, Şef Pii sosunda tam olarak hangi malzemelerin olduğunu belirtmedi, ancak insanlar sosun sıklıkla renk değiştirdiğinden şikayet etmeye başladıktan sonra çeşniye ne girdiğini açıklamaya karar verdi. Şef Pii ayrıca, sosun renk değişimi için bir açıklamada bulundu. Bazı kullanıcılar, Şef Pii'nin sosuna şüpheyle yaklaştı çünkü TikToker şef, pembe sosun tadını tam olarak anlatamadı ve bunun yerine "Tatlı, baharatlı ve keskin bir karışım ama aslında kendi tadı var" dedi.

Başka bir TikToker bu olayın FDA' tarafından ilgilenilmesi gerektiğini belirtti

Şef Pii'nin sosuna en büyük darbe ise bu hafta başlarında, TikToker @sseaansvv'den @chef.pii'nin sosunun beslenme etiketinde hatalar olduğunu ve etiketin kendisinin web sitesinde bulunmasının zor olduğunu belirten ilgili bir video yayınlamasıyla geldi.

pempe sos viral oldu chefpii tiktok (3)

TikToker Sean.“Bu beslenme etiketinde çok fazla hata görüyorum. Bu gibi küçük detaylar gözden kaçmışsa, korkuyorum," dedi. Ayrıca sosun renk tonunun her geçen gün değişmeye devam ettiğini belirten Sean "Sosu tüketen insanlar için korkuyorum. Web sitesinde hazır olması gereken bir beslenme etiketine rastlamak çok zor.” dedi.

@sseaansvv gönderisine son olarak şu notu yazdı: "Gerçekten sosun bir lisans almasını, etiketlerin düzeltmesini, tüm hataların düzeltmesini ve ardından yasal olarak satmasını istiyorum."

@chef.pii bunlara yanıt olarak pembe sosun fiyatının düşüreceğini söyledi

Şef Pii, sos hakkında verilen tepkiye yanıt verdi ve yakın tarihli bir TikTok videosunda şunları söyledi: “Bu, gerçekten çok hızlı hareket eden küçük bir işletme. Pembe sosun fiyatını düşürmeye çalışıyoruz.”

LDPQESUKTVDIRJED75M2WA6GUU

Şef Pii ayrıca FDA standartlarının takip edildiğinde ısrar ederek hatalı beslenme rakamları için özür diledi.

Editör: Enes Sapmaz