Tatildesiniz ve otel odanıza dönmeden önce bir içki dükkanına uğrayıp biraz şarap aldınız. Gece geç saatlere kadar arkadaşlarınızla takılıyorsunuz ve şarap şişesini açmaya karar verdiniz. Ya da biriyle buluşmadan eve dönüyorsunuz ve yoldan bir şişe şarap aldınız. Böyle birçok senaryo düşünebiliriz. Ama ya tirbuşon yoksa? O işe nasıl açılacak?

Aslında bir şarap şişesini tirbuşon olmadan açmanın birkaç yolu var ve bunlardan bazıları oldukça eğlenceli.

İşte tirbuşonsuz şarap şişesi açmanın 7 yolu:

1- Elektrikli matkap kullanın

Temelde bir vida ve bir çekiç kullanmakla aynı şey , bu tartışmasız daha eğlenceli ve kesinlikle daha kolay. Vidayı doğrudan mantarın içine matkap yardımıyla sokun ve daha sonra yukarıya doğru çekin.

2- Vurarak açma

Bir şişe şarabı açmak için, sert bir şeye birkaç kez vurmanız yeterlidir . Köpüklü şaraplarda daha iyi çalışan bir yöntem çünkü kabarcıklar hemen harekete yapar ve baskı uygular. Şişeyi bir ayakkabıya (tabanı yumuşak olsun) sarın ve yukarıdaki gibi duvara vurun.

3- Çakmak

Mantarın altındaki havayı ısıtmak ve sonunda dışarı itmek için şişenin boynuna bir çakmak tutabilirsiniz. 

4- Düzleştirici

Ortada duran bir saç düzleştiriciniz varsa, çakmakla aynı işlevi görür. Bu numarada olduğu gibi , düzleştiriciyi ileri geri ve yukarı ve aşağı hareket ettirin. Biraz zaman alacak ama çıkması gerekiyor.

5- Anahtar kullanın

Normal bir anahtarı belli bir açıyla içine sokup, ardından aynı anda anahtarı çevirip çekerek bir şişenin tıpasını açabilirsiniz.

6- Keserek

Bilgisayarınız izleniyor olabilir mi? Cihazınızın izlenip izlenmediğini öğrenmek için yapmanız gerekenler Bilgisayarınız izleniyor olabilir mi? Cihazınızın izlenip izlenmediğini öğrenmek için yapmanız gerekenler

Bir açıyla bıçağı saplayın ve mantar serbest kalana kadar sallayın ve çekin.

7- Pompa yöntemi

Muhtemelen yöntemler arasında en ilginç ve eğlenceli olanı. Bir hava pompanız varsa, Pompanızın iğnesini mantar ile şişenin kenarı arasına bastırın, ardından havayı biraz pompalayın. Yavaşça pompalayın. Yavaş yapmazsanız tüm şişeyi havaya uçurabilirsiniz.

Editör: Burak Karahan