WABetaInfo'ya göre, bu yeni özellik sayesinde aramalar sekmesinde bulunan yeni bir hareketli eylem butonu ile kullanıcılar uygulama içi arama ekranına erişebilecekler. Telefon numarasını girdikten sonra, kullanıcılar bu numarayı yeni bir kişi olarak kaydetme veya mevcut bir kişiye ekleme seçeneğine sahip olacaklar.

Ayrıca, arama ekranında bulunan bir mesajlaşma kısayolu ile kullanıcılar, aramayı planladıkları telefon numarasına hızlıca mesaj gönderebilecekler.

Bu yeni özellik, şu anda Google Play Store'dan en son WhatsApp beta güncellemelerini yükleyen bazı beta test kullanıcılarına sunulmuş durumda. Özelliğin önümüzdeki günlerde daha geniş bir kullanıcı kitlesine sunulması bekleniyor.

X'i spamdan kurtaracak yeni özellik belli oldu! X'i spamdan kurtaracak yeni özellik belli oldu!

Bu arada, WhatsApp topluluk grup sohbetlerinde paylaşılan tüm medya içeriklerini görmeyi sağlayacak yeni bir özellik üzerinde de çalışıyor. Bu özellik sayesinde topluluk üyeleri, paylaşılan tüm görüntü, video ve diğer medya dosyalarının bir özetini görebilecek ve bu sayede paylaşılan içeriklere daha kolay erişebilecekler.

Editör: Enes Sapmaz