Şirket, Palworld'ü açıkça adlandırmamakla birlikte, Ocak 2024'te piyasaya sürülen bir oyunu araştırdığını ve Pokémon markasıyla ilgili fikri mülkiyet haklarına yapılan herhangi bir ihlali ele alacak uygun önlemleri alacağını ifade etti. Ayrıca, bu oyun için "Pokémon" markasının veya varlıklarının kullanımına izin verilmediğini açıkça belirtti.

pallworld (1)

The Division'ın yeni oyunu askıya alındı! The Division'ın yeni oyunu askıya alındı!

18 Ocak'ta piyasaya sürülen Palworld, Pokémon'lara benzeyen yaratıkları içeren açık dünya bir oyundur, ancak bu yaratıklar silah da kullanabilmektedir. Oyun ayrıca, oyunculara 'Arkadaşlarını' köle yapma, onları öldürme ve yeme gibi daha karanlık temalara da izin vermekte. Oyun, piyasaya sürüldüğünden bu yana büyük ilgi gördü ve geliştirici şirket Pocket Pair'e göre, sadece beş günde Steam üzerinden 7 milyon kopya sattı. Şirketin tam açıklaması şu şekilde:

"Ocak 2024'te piyasaya sürülen başka bir şirketin oyunuyla ilgili birçok soru aldık. Pokémon fikri mülkiyeti veya varlıklarının o oyun içinde kullanımına herhangi bir izin vermedik. Pokémon ile ilgili fikri mülkiyet haklarına yapılan ihlalleri inceleyeceğiz ve ele alacak uygun önlemleri alacağız. Her bir Pokémon'u ve onun dünyasını kucaklamaya ve beslemeye devam edeceğiz ve gelecekte Pokémon aracılığıyla dünyayı bir araya getirmek için çalışacağız."

Editör: Enes Sapmaz