Pas anahtarlarını bir hesap için kurduğunuzda, cihazınız bir genel anahtar ve bir özel anahtar üretir. Özel anahtar cihazınızda kalırken, paylaşılan genel anahtar istediğiniz platformda saklanır. Her şey hazır olduğunda, bir X hesabına giriş yapmak için şifre yerine pas anahtarı seçebilirsiniz. Cihazınız kimliğinizi genel anahtar kullanarak doğrular. Aynı pas anahtarı, aynı iCloud hesabına kayıtlı olan tüm cihazlarda çalışacaktır.

x-4

Desteklenen bir hesaba giriş yapmak, telefonunuzu kilitlemek gibidir. Sadece kimliğinizi doğrulamak için bir PIN, parmak izi veya yüz taraması kullanacaksınız. Herhangi bir pas anahtarını hatırlamanıza gerek kalmayacak ve bunlar genel olarak güvenlidir. Pas anahtarları, örneğin, kimlik avı saldırılarını gerçekleştirmeyi çok daha zor hale getirir.

Instagram, kullanıcıları çileden çıkardı! Bu reklamlar geçilmiyor... Instagram, kullanıcıları çileden çıkardı! Bu reklamlar geçilmiyor...

X'te bir pas anahtarı kurmak için, kullanmak istediğiniz hesapla iOS uygulamasına giriş yapın. Hesabınız > Ayarlar ve Gizlilik > Güvenlik ve hesap erişimi > Güvenlik > Ek şifre koruması bölümüne gidin. Bu menüde Pas Anahtarı'nı seçin. Ardından şifrenizi girmeniz ve talimatları takip etmeniz gerekecek.

Eğer fikrinizi değiştirir ve pas anahtarınızı silmek isterseniz, aynı adımları izleyebilirsiniz. Şifrenizi girdikten sonra, Pas Anahtarı Sil seçeneğini göreceksiniz.

X, kullanıcılarına pas anahtarlarına kaydolmalarını zorunlu tutmayacağını belirtiyor, ancak diğer çoklu faktör kimlik doğrulama yöntemlerini (örneğin, doğrulayıcı uygulamadan bir kod girmek) zahmetli buluyorsanız bunu yapmanın iyi bir fikir olmadığını söylüyor. 

Editör: Enes Sapmaz