Üç yıl önce duyurulan ve büyük bir heyecanla beklenen The Division Heartland'in geliştirilmesi durduruldu. Ubisoft, oyunun geliştirilmesini sona erdirdiğini açıkladı ve kaynaklarını "daha büyük fırsatlara" odaklamaya karar verdi. Bu karar, Red Storm Entertainment tarafından yürütülen proje için bekleyenler arasında hayal kırıklığı yarattı.

Ubisoft'un bu adımı, son dönemde birçok oyunu iptal etme ve maliyetleri azaltma stratejisinin bir parçası olarak görülüyor. Şirket, kaynaklarını daha stratejik ve büyüme potansiyeli olan projelere yönlendirmeyi tercih ediyor.

Şirketin gelecek stratejisi, açık dünya ve canlı hizmet oyunları üzerine odaklanmayı içeriyor. Bu kapsamda, Assassin's Creed Shadows ve Star Wars Outlaws gibi büyük başlıklarla birlikte XDefiant ve Rainbow Six Siege gibi devam eden oyunlara da ağırlık verilecek.

Microsoft, PC ve konsollardan sonra mobile el atıyor Microsoft, PC ve konsollardan sonra mobile el atıyor

Ubisoft'un oyunseverlere sunduğu bu güncellemelerin yanı sıra, yakın gelecekte beklenen oyunlar hakkında daha fazla bilgiyi paylaşacağı Ubisoft Forward etkinliği 10 Haziran'da düzenlenecek

Editör: Enes Sapmaz