Henry Cavill'li Superman filminin çok kısa zaman önce duyurulduğunu ve herkesi heyecanlandırdığını hatırlıyorsunuz değil mi? Hatta Black Adam filminin sonunda ipuçları verilen ve daha sonra Henry Cavill'in kendisini tarafından onaylanan Superman filmi... Size kötü bir haberimiz var çünkü bu film iptal edildi. Bunun yerine, James Gunn'ın kendisinin yazdığı daha genç bir Superman karakterinin olduğu yeni bir Superman filmi çekilecek.

Netflix, Lara Croft'un animasyonu için tarih verdi Netflix, Lara Croft'un animasyonu için tarih verdi

Cavill, Instagram'da DC Films'in patronları Gunn ve Peter Safran görüştüğünü ve ona planların bir parçası olmadığının söylendiğini açıkladı:

“Az önce James Gunn ve Peter Safran ile bir toplantı yaptım ve üzücü bir haber var millet. Superman olarak geri dönmeyeceğim. (Gunn ve Safran’ın) Stüdyo tarafından işe alınmalarından önce Ekim ayında geri döndüğümü duyurmamı söyledikten sonra, bu haberi paylaşmak pek kolay değil, ama hayat bu. Nöbet değişimi, olan bir şeydir. Buna saygı duyarım. James ve Peter'ın inşa edecekleri bir evrenleri var. Onlara ve yeni evrende yer alan herkese iyi şanslar ve en mutlu talihler diliyorum.

Yıllardır yanımda olanlar için.....biraz yas tutabiliriz ama sonra şunu hatırlamalıyız: Superman hala ortalıkta. Temsil ettiği her şey hala var ve bize verdiği örnekler hala orada! Pelerin takma sıram geçti ama Superman'in temsil ettiği şey asla geçmeyecek.”

Genç Superman'i göreceğiz

James Gunn, Twitter'dan yaptığı açıklamada önümüzdeki yıl başlayacak projelerinin ilk detayların verdi. Buna göre yeni Superman filmi, Superman'in hayatının daha önceki yıllarına odaklanacak. Bu nedenle Henry Cavill tarafından canlandırılmayacak. Ayrıca Herny Cavill ile gelecekteki projelerde çalışmak için konuştuklarını da belirtti. Yeni Superman filminin yönetmeni henüz belli değil. 

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Wonder Woman 3'ün iptal edilmesi kararının ardından  bu haber ile de DC evreninin büyük bir değişime gideceği artık kesin. Muhtemelen eski DC filmlerinin de devam filmleri gelmeyecek gibi görünüyor.

James Gunn ve Peter Safran ikilisi sizce DC film evrenini kurtarabilecek mi? Marvel filmlerinin seviyesine ulaşabilecekler mi? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

Editör: Burak Karahan