Meta, yapay zeka destekli yeni kamera-kulaklıklığı üzerinde çalışıyor! Meta, yapay zeka destekli yeni kamera-kulaklıklığı üzerinde çalışıyor!

Twitter'ı 44 milyar dolar karşılığında satın alan milyarder Elon Musk, şirketin nakit akışında zor anlar yaşıyor. Bu nedenle de Elon Musk sahibi olduğu Tesla'dan büyük bir hisse satışı gerçekleştirdi. 

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) sunulan yeni bir rapora göre Elon Musk, 3.58 milyar dolar değerinde daha Tesla hissesi sattı. Musk, geçtiğimiz ay da 3.9 milyar dolar değerinde hisse satışı gerçekleştirmişti. Hisselerin satış nedeni resmi olarak açıklanmasa da,  Twitter'ı satın alma sürecinde ciddi anlamda borçlanan Musk'ın nakit akışı için Tesla hissesi sattığı söyleniyor. Musk, Twitter'ı satın alacağını açıkladığından bu yana 23.5 milyar dolar seviyesinde hisse sattı.

musk-twitter-ücretli-1

Elon Musk yine kararından döndü

Tesla CEO'su Elon Musk, Nisan 2022'de gerçekleştirdiği Tesla hissesi satışının ardından bir daha hisse satışı yapmayacağını söylemişti. Musk pek şaşırmadığımız bir şekilde bu sözünü de tutamadı. Ağustos ayında da satış yapan şirket, bunun da son olacağını söylemişti ancak bu açıklamadan sonra birçok kez daha  satış gerçekleştirildi. 

Musk'ın Twitter'da yaptığı değişikliler hala çok konuşuluyor. Son olarak Twitter ile ilgili çıkan dedikodulara göre, şirketin ofisinin başka bir yere taşınacağı belirtiliyor.

Editör: Burak Karahan