Uçakların çoğu neden beyaz renktedir? Uçakların çoğu neden beyaz renktedir?

Dünyanın en zengin adamını olarak kendi güvenliğini sağlaması adına biraz daha sofistike ve mantıklı bir şeye sahip olabileceğinü düşünebilirsiniz. Ancak, Twitter'ın sahibi, kendi sosyal medya platformunda komodinin üzerinde duran iki ateşli silahı gösteren bir fotoğraf paylaşmasıyla takipçilerini şaşkınlığa uğrattı.

Silahların gerçek mi yoksa sahte mi olduğundan henüz emin olamasakta, Elon'un milyonlarca takipçine göz dağı vermesi adına bu fotoğrafları paylaşması ilginç bir detay olsa gerek. Bunun yanı sıra, masayı kaplayan gazlı içecek kutularının fotoğrafı süslemesi ayrı bir hava katmış. Yorumlar üzerine Musk, daha sonra bardak altlığı eksikliğini gidereceği konusunda bir tweet attı ve takipçilerine bu durumun bir "mazereti olmadığını" belirtti.

elon musk-2

Ayrıca Musk, Twitter'ı kendi fikirlerine göre şekillendirmek için San Francisco'da yaşıyor gibi görünüyor.

Elon Musk batıyor mu?

Bloomberg'in 'Milyarderler Endeksi'ne göre, Tesla CEO'sunun 2022'de net servet değerinden yaklaşık 100 milyar dolar kaybettiği belirtiliyor. SpaceX'in kurucusu Musk, Ekim 2021'de 300 milyar ABD doları aşan servetiyle anılan ilk kişi olurken, geçen yıldan bu yıla bir çok şey değişmiş gibi görünüyor.

Tesla araçlar geri çağırıldı

Elon Musk, Sydney Morning Herald'a göre ABD dışındaki en büyük pazarlarından biri olan Çin'in ciddi kısıtlamaları nedeniyle Tesla ile bazı sorunlar yaşıyor. Bu haftanın başlarında Twitter'da yaptığı kısıtlamalarla oldukça fazla anılan Musk, ABD'de bir arka lamba sorunu nedeniyle 300.000'den fazla Tesla marka aracını tekrar geri çağırmak zorunda kaldı. Bunun yanı sıra aynı hafta içinde şirket, arızalı hava yastıkları nedeniyle 29.348 Model X aracını da geri çağırdı.

Bir geri çağırma bildirimine göre Tesla, hava yastıklarının "Belirli düşük hızlı çarpışma olayları sırasında istenmeyen konfigürasyona" neden olduğunu tespit etti.