Duffer Kardeşler, ünlü manga serisi Death Note için Netflix'e yeni bir live action anime uyarlaması çekiyor. Deadline'a göre Matt ve Ross Duffer'ın yeni kurulan yapım stüdyosu Upside Down Pictures, Netflix için efsane anime ve manga serisi Death Note'u bir live-action diziye uyarlayacak. Netflix'in 2017 yılında yayınladığı ve büyük eleştiri alan Death Note live action filmi de henüz akıllarda. Upside Down Picture'sun versiyonu ise tamamen yeni bir adaptasyon olacak.

Netflix, Lara Croft'un animasyonu için tarih verdi Netflix, Lara Croft'un animasyonu için tarih verdi

Tsugumi Ohba tarafından yazılan ve Takeshi Obata tarafından çizilen Death Note, bir lise öğrencisi Yagami Light'ın, üzerine yazılan isimleri öldürme yeteneğine sahip "Death Note" (Ölüm Defteri) adında doğaüstü bir defter bulması hikayesini anlatıyor.

o8HOv12JGZ0YyetTbxkla0S1o6Q

Stephen King uyarlaması da yapacaklar

Duffer Kardeşler, Death Note yeniden çevriminin dışında , Stephen King'in 1984 romanı The Talisman'ın bir dizi uyarlaması da dahil olmak üzere bir dizi proje üzerinde çalışıyor. Ayrıca Duffer Kardeşler, Stranger Things'in bir spin-off serisi olacak ve Dark Crystal: Age of Resistance'ın yaratıcıları Jeffrey Addiss ve Will Matthews ile birlikte isimsiz bir orijinal dizi de çekiyor. 

Bu arada Netflix'in 2017'de yaptığı Death Note filminden bahsedersek, tam bir hayal kırıklığıydı. Japonya'da geçmek yerine Amerika'da geçiyordu ve 1 saat 40 dakika boyunca hikayeyle alakasız birçok şeyi insanlara izletti.

Death Note'un Japon yapımı live-action filmleri de çok harika sayılmasa bile, bütçeleri düşünüldüğünde oldukça başarılı sayılabilir.  

vlcsnap-2015-07-09-16h09m06s197png

Editör: Burak Karahan