Valve, en yeni beta güncellemesinin bir parçası olarak Nintendo Switch Joy-Cons desteğini bünyesine ekledi. Steamplatformunda kullanılabilecek kontrolör yelpazesini genişletmeye devam ediyor. İşte Steam'in platformuna eklediği son gamepad desteği...

Valve, popüler oyun platformu Steam'e Nintendı Switch Joy-Con desteği ekledi

Nintendo Switch Joy-Con desteği,' Ağustos ayı Steam İstemcisi Beta topluluğu güncelleme' gönderi listesinin başında yer aldı. Steam tarafından sağlanan topluluk güncellemesi, Nintendo Switch Joy-Con desteğinin eklendiğini doğrulamakla kalmadı, aynı zamanda desteğin Joy-Con'lar için “hem tek tek mini gamepad olarak hem de çiftler halinde birleştirilmiş” olduğunu belirtti.

steam nintendo desteği ekliyor (1)-1

Joy-Con kontrolörleri Steam'de nasıl kullanılır?

Şu anda destek sadece Steam istemcisinin Beta sürümünde yer alıyor. Bu desteği etkinleştirmek için Steam ayarları menüsünün 'Hesap' bölümü üzerinden yapabilirsiniz. Beta sürümü 4 Ağustos'ta yayınlandığında Valve, bazı sorunları gidermek amaçlı olarak 5 Ağustos'ta desteğini tekrar kullanıcılarına yayınladı.

steam nintendo desteği ekliyor (1)

Steam Next Fest başladı: Yüzlerce yeni oyunu ücretsiz deneyin Steam Next Fest başladı: Yüzlerce yeni oyunu ücretsiz deneyin

Steam'in Beta'sına nasıl katılabilirim?

Özelliği denemek istiyorsanız, Steam beta'ya katılmanız gerekir. Katılmak için Steam'in Ayarlar menüsüne gidip "Beta katılımı" başlığı altındaki "Değiştir"e tıklayarak yapabilirsiniz. Joy-Con gamepad'lerinizi Steam'de kullanmak için bir Bluetooth adaptörüne veya Bluetooth bağlantılı bir anakarta ihtiyacınız olacağını unutmayın. Çünkü çoğu oyun kumandasında olduğu gibi bir kabloyla kontrolörünüzü PC'ye bağlamak mümkün değil.