Valve, Steam Free Trial (Ücretsiz deneme) özelliğiyle yeni bir dönemi başlatıyor. Steam'de artık bir oyunu ücret ödemeden sınırlı bir süreliğine deneyimleyebileceksiniz. 

Seri sıfırlanıyor: Mortal Kombat 1 resmen duyuruldu! İşte çıkış tarihi, Türkiye fiyatı ve sistem gereksinimleri Seri sıfırlanıyor: Mortal Kombat 1 resmen duyuruldu! İşte çıkış tarihi, Türkiye fiyatı ve sistem gereksinimleri

Günümüzde Steam, satın aldığınız oyunları oynama süreniz 2 saati geçmediği sürece iade alıyor. Fakat yeni sistem ile ücreti ödemeden de oyunu deneyebileceksiniz.

Steam ücretsiz oyun dememe (Free Trial) özelliği nasıl kullanılır?

Steam'in Free Trial veya oyun deneme özelliği şu anda yalnızca Dead Space Remake sürümünde kullanılabiliyor. Yakında diğer oyunlara da gelmesi beklenen özellik ile oyunu 90 dakika gibi bir süre deneyebileceksiniz. Oyunu satın almanıza gerek kalmadan bir demo gibi değil tam oyunu 90 dakikada istediğiniz gibi oynayabileceksiniz.

2023-05-17 09_26_50-Steam’de ücretsiz oyun deneme dönemi başladı_ İşte detaylar! _ DonanımHaber

799 TL fiyat etiketiyle satıl Dead Space Remake oyununu şu an Steam'de ücretsiz olarak 90 dakika deneyebilirsiniz. Muhtemelen bu özelliği kullanımını geliştiricilere bırakacak Steam, kısa ve bağımsız oyunlara bir negatif etkide bulunmaktan kaçınıyor.