Sosyal medya platformu Instagram, hikaye işlevi için yeni konseptler geliştiriyor. Bu nedenle şirket, en yakın rakiplerinden biri olan TikTok tarafından kullanılan dikey akış sistemini uygulamayı hedefliyor. Şirket ayrıca bu özelliği “Reels” için kullanıyor.

Instagram hikayelere dikey akış getiriyor

TechCrunch tarafından hazırlanan bir rapora göre Instagram, TikTok’un tasarımını yeni bir dikey hikaye akış sistemi aracılığıyla taklit edecek. Şirket, hikayeye dahil edilen dikey kaydırma yoluyla daha sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlamayı umuyor. Ayrıca TikTok ile ettiği rekabette bir adım önde olmak şirketin hedeflerden biri.

Alessandro Paluzzi adlı bir kullanıcı tarafından paylaşılan ekran görüntülerine göre sistem geliştirilmeye devam edecek. Bu da Instagram’ın bu özelliği kullanıcılara en kısa sürede göstermeyi amaçladığını gösteriyor.

Instagram’ın başkanı Adam Mosseri bir zamanlar podcast şovu Decoder’a katıldı ve 2020’nin birçok hedefe ulaşmayı planladıkları yıl olduğunu ve 2021’in bu planlara ulaşma ve planlarını basitleştirme çabalarından biri olacağını belirtti. Deneyim, “Hikayeler” özelliğinde yapılacak değişiklikler dışında, başka bir özellik olan IGTV’nin herhangi bir değişiklik alması beklenmemektedir.

OKUYUN  Microsoft, Discord'u da satın almak istiyor!