Özellik, uygulama aracılığıyla paylaşılabilen bir bağlantı oluşturarak çalışıyor. Bu sayede, oyuncuların davet etmek istedikleri kişilerin arkadaş listelerinde olması gerekmiyor. Basit ve kullanıcı dostu bir yöntem olan bu özellik, uzun ve karmaşık numaraların değiştirilmesi gereken eski davet yöntemlerine kıyasla oldukça pratik bir çözüm sunuyor.

Bu yenilik, özellikle sosyal medyada yeni tanışılan kişilerle hızlı bir şekilde oyun oynamak isteyenler için büyük kolaylık sağlayacak. Sony, "hemen birlikte oynamaya başlayabileceksiniz" diyor. Ayrıca, bu özellikle birlikte bir QR kodu da oluşturacak

Microsoft, PC ve konsollardan sonra mobile el atıyor Microsoft, PC ve konsollardan sonra mobile el atıyor

Ancak, bu özellik hemen kullanıma sunulmayacak. Sony, yeni özelliğin ilerleyen aylarda geleceğini ve yalnızca PS5 oyunlarında kullanılabileceğini belirtiyor. Ayrıca, bazı oyunların sorunsuz çalışması için güncelleme gerektirebileceğini unutmamak önemli.

Sony'nin bu güncellemeye ek olarak Discord için özel bir çoklu oyuncu daveti widget'i geliştirdiğini de belirtmek gerek. Discord üzerinden paylaşılan bir bağlantı, otomatik olarak widget'ı günceller ve çoklu oyuncu oturumunun mevcut olup olmadığını gösterir, böylece oyuncular boş bir oyuna girmemiş olurlar. Hem Discord widget'i hem de yeni davet aracı yalnızca PS5 oyunları için kullanılabilecek.

Editör: Enes Sapmaz