E-Devlet ile evcil hayvan nasıl sahiplenilir? Sevimli bir dost sahiplenmek işte bu kadar kolay! E-Devlet ile evcil hayvan nasıl sahiplenilir? Sevimli bir dost sahiplenmek işte bu kadar kolay!

Snapchat, akıllı telefonlar için geliştirilen, kullanıcıların birbirlerine fotoğraf, video, ses ve yazılı metin göndermesine imkan tanıyan bir sosyal medya uygulamasıdır. Bu saydıklarımızın dışında Snapchat’ın en sevilen özelliklerinden birisi efektleridir. Aktif kullanıcı sayısı günlük 332 milyona ulaşan Snapchat,  ülkemizde de oldukça popülerdir. Snapchat kullanıcıları hesaplarını oluştururken bir kullanıcı adı belirler. Bu kullanıcı adı hesaba özeldir ve daha önce hiç kimse tarafından kullanılmamış olması gerekir. Kullanıcı adınız, sizin uygulama içinde bulunmanıza ve diğer kullanıcılar tarafından eklemeniz için oldukça önemlidir.

Snapchat kullanıcı adları, hesabı oluşturulurken seçilir ve aktif veya pasif olarak hesabını kullanan kullanıcıların kullanıcı adı ile aynı olamaz. Ayrıca, seçilen kullanıcı adı yılda sadece bir kere değiştirilebilir ve eski kullanıcı adı tekrar kullanılmaz. Kullanıcı adı değiştirmek oldukça basittir ama yukarda bahsettiğimiz sınır göz önüne alınıp yapılması gerekir. Siz de Snapchat kullanıcı adınızdan memnün değil ve senelik bir kez değiştirme hakkınızı kullanmak istiyorsanız, haberimizin detaylarında bulunan adımları uygulayabilirsiniz.

My-Username-376140768-1

Snapchat kullanıcı adı değiştirme işleminden önce bilmeniz gereken bilgiler

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bilmeniz gereken en önemli bilgi, kullanıcı adınızı sadece yılda bir kez değiştirebileceğinizdir. Kullanıcı adı eşsiz olmalıdır, bu nedenden ötürü pasif veya şu an aktif olarak başka bir hesap tarafından kullanılan kullanıcı adları kullanılamaz. Ayrıca, kullanıcı adınızı değiştirdikten sonra tekrar aynı adı kullanamazsınız.

Kullanıcı adınızı değiştirmek hiçbir verinizi ve bilginizi değiştirmez veya kaybolmasına neden olmaz. Snapchat skorunuz, kodunuz ve anılarınız değişim sonrası olduğu gibi kalmaya devam eder. Değişen tek şey kullanıcı adınız olacaktır.

Kullanıcı adınızı değiştirdiğinizde, eski kullanıcı adınızı bilen veya elinde bulunduran kişiler sizi uygulama içinde bulamaz veya ekleyemez. Bu nedenden dolayı yeni kullanıcı adınızı arkadaşlarınız ile veya sizi eklemek isteyen kişiler ile tekrar paylaşmanız tavsiye edilir.

Snapchat kullanıcı adı değiştirme

Değişim öncesi gerekli bütün bilgileri aldıysanız ve senelik bir kez değiştirme hakkınızı da kullanmak istiyorsanız, aşağıdaki Snapchat kullanıcı adı değiştirme adımlarını uygulayın.

 • Snapchat uygulamanızı başlatın.
 • Sol üst köşede bulunan profil resminize, avatarınıza dokunun.

snapchat-kullanici-adi-degistirme

 • Profil sayfanızın sağ üst köşesinde yer alan ayarlar simgesine dokunun.

snapchat-kullanici-adi-degistirme2

 • “Kullanıcı adı” seçeneğine dokunun.

snapchat-kullanici-adi-degistirme3

 • “Kullanıcı adını değiştir” kısmına dokunun.

​​​​​​​snapchat-kullanici-adi-degistirme4

 • Açılan pencerede “Devam et” seçeneğine dokunun. (Son kararınızı verin, kullanıcı adı yılda sadece bir kere değiştirilebilir ve siz dahil kimse eski kullanıcı adınızı alamaz.)

​​​​​​​snapchat-kullanici-adi-degistirme5

 • Yeni kullanıcı adınızı girin ve “İleri” bölümüne dokunun. (Yeni girdiğiniz kullanıcı adı başka birisi tarafından alınmış ise “Bu kullanıcı adı kullanılamıyor” yazılı bir bilgi notu görürsünüz, eşsiz bir kullanıcı adı seçmeye çalışın.)

​​​​​​​snapchat-kullanici-adi-degistirme6

 • Kullanıcı adınızın değişliği için şifrenizi girin ve “Onayla” seçeneğine dokunun.

​​​​​​​snapchat-kullanici-adi-degistirme7

 • “Devam et” seçeneğine dokunun.​​​​​​​
 • Kullanıcı adınız güncellenecektir.