Snapchat'in mesajlaşma ve görüntülü sohbet özellikleri artık sadece mobil uygulamasına özel olmayacak!

 Snapchat uygulamasının ilk piyasaya sürülmesinden on yıldan fazla bir sürenin ardından şirket, hizmetini tarayıcı tabanlı yeni bir sürümü olan 'Snapchat for Web'i tanıttı.

snapchat yeni masaüstü özelliği (1)

Şirket tarafından yapılan açıklamada, bu yeni masaüstü/Web uygulamasına ilk olarak Snapchat+ aboneleri erişim sağlayabileceği söylendi , ancak belli bir süre sonunda uygulama normal Snap kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. Ayrıca Snapchat, artırılmış gerçeklik lensleri ve yakın zaman içinde fotoğraf ve video Snap gönderme özellikleri gibi  yeni destekler eklemeyi planlasa da, yeni uygulama şimdilik mesajlaşma ve görüntülü arama hizmetlerini destekleyecek.

Ekran görüntüleri almak pek mümkün olmayacak

Bunların yanı sıra Snapchat bazı özel gizlilik özelliklerini masaüstü sürümüne eklemeye çalıştı. Örnek olarak, klavye kısayolları gibi uygulamanın algılayabileceği ekran görüntüsü girişimlerini engelleyeceği belirtildi. Şirket ayrıca, ayrı bir pencereye açıldığında kullanıcıların sohbetlerinin içeriğini engelleyen bir gizlilik ekranı da ekledi.

snapchat yeni masaüstü özelliği (2)

Snap, masaüstü veya tarayıcı tabanlı özelliklerini ilk kez denemiyor. Daha önceki dönemlerde şirket, bazı 'Hikaye' gönderilerini web tarayıcılarında görüntülenebilir hale getirmiş ve Snap Camera uygulamasıyla AR efektlerini masaüstü platformuna taşımıştı. Ancak bu yeni atılım ile Snapchat, temel mesajlaşma özelliklerinden bazılarını ilk kez mobil uygulama dışındaki kullanıcılara sunacak.

Snapchat for Web uygulaması reklam içermeyecek

Bir Snapchat şirketi sözcüsü, görüntülü arama hizmetinin son yıllarda Snapchat kullanıcıları arasında daha da popüler hale geldiğini ve yeni masaüstü deneyiminin daha uzun video görüşmeleri için daha elverişli olabileceğini belirtti. Ayrıca Snapchat, gençlerin diğer çevrimiçi etkinlikler gerçekleştirirken sohbet etmek için metin sohbetleri kullanma eğiliminde olan Discord gibi uygulamaların deneyimini çoğaltmasına da yardımcı olabilir.

Snapchat for Web'de reklam veya başka gelir getirici özellikler olmayacağı belirtildi.

Değerli düşüncelerinizi biz Megabayt ekibiyle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

WhatsApp o mesajların yerini değiştiriyor! Artık mesajlar buradan açılacak... WhatsApp o mesajların yerini değiştiriyor! Artık mesajlar buradan açılacak...

Editör: Enes Sapmaz