Önde gelen kripto para borsalarından Paribu’nun da siber korsanların kurbanı olduğu iddia edildi. Onlarca kullanıcı, hesaplarında olan bakiyenin önce Bitcoin’e çevrildiğini sonrasında ise başka hesaplara aktarıldığını söyledi.

Son günlerde kripto paralara olan ilgi her geçen gün artıyor. Her gün birçok kullanıcı kripto para borsalarına üye oluyor ve alım satım işlemlerine başlıyorlar. Böylece, borsalar da zaman zaman ciddi iddialarla gündem oluyor.

Gündemdeki yeni iddiaya göre önde gelen kripto para borsalarından Paribu, 5 Nisan 2021 tarihinde siber saldırıya uğradı. Kullanıcılar hesaplarındaki, Bitcoin’lerin çekildiğini ve farklı hesaplara transfer edildiğini bildirdi.

Paribu hacklendi mi?

Sosyal medyada gündem olan olay iddialara göre birçok kullanıcıyı etkiledi. Kullanıcılar, hesaplarındaki altcoin’lerin önce Bitcoin’e çevrildiğini ardından da kendi izinleri dışında başka hesaplara gönderdiğini söyledi.

Bu Tweet’inde kullanıcı Bitcoin’lerin çalındığını söyledi.

 

Burada da bir kullanıcı hesabına farklı yerlerden giriş yapıldığını gösteren bir resim paylaştı. Birçok kullanıcı sosyal medyadan bunlara benzer paylaşımlar yaptı.

Paribu’dan yalanlama

Konuyla ilgili açıklama yapan yetkililer, tüm iddiaları yalanladı. Twitter üzerinden açıklama yapan şirket; iki faktörlü doğrulama sisteminin tercih edilmesi ve kaynağı belirsiz yazılımlar kullanılmamasını belirtti. Şirketin yaptığı paylaşım şu şekilde:

OKUYUN  Google Haritalar yüzünden yanlış kişiyle evleniyordu! Son anda fark ettiler...