7 kez dünya şampiyonu efsane Alman pilot Micheal Schumacher, 2013 yılında geçirdiği kayak kazası sonrasında tıbbi yapay komaya sokulmuştu. Eylül 2014 tarihinde ailesinin Geneva Gölü’ndeki evine getirilmişti ve tıbbi bir ekip şu anda eşi Corinna’ya bakımı için yardımcı oluyor.

Micheal Schumacher'in tıbbi durumu ailesinin isteğiyle yıllardır gizli tutuluyor ancak zaman zaman bazı sevindrici ve umut veren haberler duyabiliyor. Bunlardan biri de Alman sürücünün yakın arkadaşı Jean Todt'tan geldi.  2000 ve 2004 yılları arasında arka arkaya beş kez dünya şampiyonluğu kazandığı Ferrari’de birlikte çalışan ikili oldukça yakındı. Kazasından bu yana basında hiç görülmeyen Schumacher hakkında nadir bir güncelleme veren Todt, arada onu ziyaret ettiğini ve beraber F1 yarışlarını izlediklerini söyledi.

Android araçlar içinde toplantı yapabileceksiniz! Microsoft Teams otomobillere geliyor... Android araçlar içinde toplantı yapabileceksiniz! Microsoft Teams otomobillere geliyor...

schumacher

Umutlandıran açıklama

76 yaşındaki Todt, Alman TV kanalı RTL ile yaptığı görüşmede “Michael’ı özlemiyorum, onunla görüşüyorum” dedi ve devam etti: “Evet, bu doğru, Michael ile beraber yarışları izliyorum. Ama yine de, sanırım eskiden beraber yaptığımız şeyleri özlediğimi söyleyebilirsiniz.”

Tabii ki bu açıklama sağlık durumunun nasıl olduğuna dair umut verse de resmi bir açıklama gelmediği sürece bilemeyeceğiz.  Ancak Schumi'nin tekrar eski günlerine dönmesi herkesin umutla beklediği bir haber.

Editör: Burak Karahan