Rollerdrome, 28 Kasım'da Xbox Series X/S için Game Pass ile piyasaya sürülecek. Ayrıca, bağımsız bir Windows PC sürümü olarak da sunulacak ve Microsoft Mağazası'ndan 30 dolar karşılığında satın alınabilecek. Daha önce belirtildiği gibi, oyun zaten Steam üzerinden PC'de oynanabilir durumda, ancak farklı satın alma seçenekleri her zaman iyi bir şeydir.

Rollerdrome, popüler kaykay simülasyonu OlliOlli World'ün geliştirici ekibi Roll7 tarafından geliştirildi. Oyunda kaykay simülasyonundan beklediğiniz tüm numaralar ve hızlı hareketler bulunurken, aksiyona büyük bir vurgu yapılıyor. Oyun "sürekli oynanabilir" olarak tanımlandı ve 2022'nin en iyi video oyunları listemize yer verildi; bu listede özellikle zorluk modu ve çevrimiçi lider tabloları öne çıkarıldı. Dystopik atmosferi ve 1970'ler kült klasik dystopik filmi Rollerball'u hatırlatan unsurları bulunuyor; bu özellikle geliştiricilerin kasıtlı olarak eklediği bir özellik olabilir.

rollerdrome-1

Bu üçüncü şahıs kaykay/silah oyununun grafikleri de oldukça etkileyici, parlak, çizgi roman tarzı görsellere sahip. Terk edilmiş bir alışveriş merkezi ve çöl kanyonu gibi birçok farklı çevre bulunuyor ve her oyun alanı, numaralar için kullanabileceğiniz rampalar, boşluklar ve kırılabilir pencerelerle dolu. Ayrıca, tüfeklerden roket atarlarına kadar uzanan silahlarla düşmanları alt etmek için bolca seçenek mevcut.

Helldivers 2 oyuncuları çileden çıktı! Sony'nin hatası pahalıya patladı Helldivers 2 oyuncuları çileden çıktı! Sony'nin hatası pahalıya patladı

Game Pass için Kasım ayı oldukça yoğun bir dönem olacak gibi görünüyor. Rollerdrome'un yanı sıra, abonelik hizmeti 9 Kasım'da Yakuza benzeri "Like A Dragon Gaiden: Adını Silen Adam"ı, yaratık avı simülasyonu "Wild Hearts"ı getirecek. Ayrıca, yaşam simülasyonu olan "Spirittea" 13 Kasım'da ve başka bir çiftlik simülasyonu olan "Coral Island" 14 Kasım'da piyasaya sürülecek.

Editör: Enes Sapmaz