X'ten yeni güvenlik özelliği! Şifreye gerek kalmadı... X'ten yeni güvenlik özelliği! Şifreye gerek kalmadı...

Alıcıların daha sonra Avatar Builder'da özelleştirebilecekleri sınırlı sayıdaki avatarlar, Reddit ile ortaklık içinde olan bağımsız sanatçılar tarafından yapılmıştır. 'Koleksiyon Avatarları', yorum kısmında "parıltılı bir etkiye" sahip olacak ve Twitter'ın NFT avatarlarını tanımlamak için kullandığı altıgenlere benzer bir tema içinde yer alacak. Ayrıca NFT'ler, satılık her tasarımın birden fazla avatarıyla benzersiz bir şekilde numaralandırılıp çeşitlendirildiği belirtildi.

Reddit'in avatarları diğer platformlarda işlem görebilecek!

Satın alınabilir avatarlar, Reddit'in şu anda topluluk puanlarını depoladığı bir blok zincirle çalışan cüzdan olan Vault'ta saklanır. Ayrıca OpenSea veya SuperRare gibi ikincil pazarlarda işlem görebileceği belirtilen NFT'ler yeni sahiplerine kavuşacak.

Bill Gates tarafından aptalca olduğu söylenen NFT'ler, blok zinciri enerjisi kullanımının çevre için ne anlama geldiğine yönelik tepkiler ile hala tartışma konusu olmaya devam ediyor.

reddit nft avatarlar (4)

Reddit sözcüsü Tim Rathschmidt, NFT pazarlarında bir sorun olan ve Twitter NFT resimlerini piyasaya sürdüğünde endişe yaratan dolandırıcıları önlemek için küçük bir sanatçı grubuyla ortaklık kurarak uygun adımlar attığını söyledi.

reddit nft avatarlar (2)

Ayrıca işlem maliyetlerini enerji açısından verimli tuttuğunu söylenen Polygon blok zincirini kullanılıyor. Ancak Reddit tarafından geliştirilen bu projenin güvenlik açısından verimsiz olduğu belirtilen bir Ethereum ağına dayandığı söylendi.

Sınırlı sayıda kullanıcıya sunulacak

Rathschmidt, mali açıdan Reddit'in işlem kesintisinin yüzde 5 olduğunu ve bunun da para basma ve blok zinciri ücretlerini ve yaratıcı program desteklerini kapsadığını söyledi. Bunun yanı sıra Reddit, tıpkı Reddit Coins veya Premium satın alıyormuşsunuz gibi, devlet tarafından verilen para birimi kullanılarak yapılan tüm satın alma işlemleriyle kripto para birimi işlemlerinden de uzak durucağı belirtiliyor.

reddit nft avatarlar (1)

Başlangıçta, r/CollectibleAvatars topluluğuna katılan "sınırlı sayıda" Reddit kullanıcısına sunulacak olan bu avatarlar, yaratıcılarının program hakkındaki bilgi içeren gönderileri detaylarını içerecek.

Blockchain destekli olduğu söylenen Reddit'in NFT avatarlarına r/CollectibleAvatar üzerinden göz atabilirsiniz.

Değerli düşüncelerinizi biz Megabayt ekibiyle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Editör: Enes Sapmaz