PlayStation 4'e gelen son güncelleme, parayla satın aldığınız ve indirip cihazınıza yüklediğiniz DLC'lerin (Ek Paket) silinmiş gibi görünmesine neden olan bir hataya sebep oluyor. Oyunlarınızı yeniden yüklemeye ve tüm kaydetme verilerinizi kaybetmeye başvurmadan önce denemeniz gerekn bir yöntem var.

Özellikle PS4'ler DLC'yi depolamak için harici bir sabit sürücü kullandığında bu sorun çok ortaya çıkıyor. Sony, sorunu çözdüklerinde mutlaka bir yama yayınlayacak olsa da, beklemenize gerek yok. Reddit kullanıcısı SegaJAM, DLC sorununu çözebileceğiniz bir yöntem anlattı.

  1. PS4 panosunda, kumandanızdaki PS düğmesini basılı tutun.
  2. Sounds/Cihazlar'a gidin , ardından Genişletilmiş Depolamayı Kullanmayı Durdur'u seçin . Harici sabit sürücünüzün fişini çekebileceğinizi bildiren bir uyarı göreceksiniz, ancak buna gerek yok, o yüzden zahmet etmeyin.
  3. PS düğmesini basılı tutun, ardından Güç > PS4'ü Yeniden Başlat'ı seçin .
  4. PS4'ün sabit sürücüyü yeniden taramasını bekleyin.

Harici sabit sürücünüzdeki DLC'ler terkrar görünmeye başlayacaktır. 

GTA 6 sızıntısı için FBI devrede: UBER sızıntısıyla bağlantılı olabilir GTA 6 sızıntısı için FBI devrede: UBER sızıntısıyla bağlantılı olabilir

PlayStation 4 cihazınızda güncellemeler yaparken birçok insan harici depolama alanlarının cihazdan çıkartmanızı tavsiye ediyor.  Bu, bir dahaki sefere böyle bir sorunun oluşmasını önlemeye yardımcı olabilir .

Unutmayın bu çözüm işe yaramayabilir ve gerçekten de DLC'leriniz harddiskten silinmiş olabilir. 

(Not: Bu yöntemi deneme sorumluluğu tamamen kullanıcıya aitti. Megabayt hiçbir sorumluluk kabul etmez.)