MultiVersus, Super Smash Bros. serisinin ilham aldığı bir oyun olarak öne çıkıyor. Ancak, kendi özgün özellikleri ve Warner Bros'un zengin içerik dünyasından esinlenen bir karakter kadrosuyla dikkat çekiyor. Mario ve Pikachu yerine, DC Comics'in kahramanları, film karakterleri ve HBO'nun unutulmaz figürleri oyunculara unutulmaz bir deneyim sunuyor.

Oyun, Temmuz 2022'de açık beta ile piyasaya sürüldüğünde, 20 milyon oyuncuyla buluştu. Ancak, zaman içinde özellik güncellemeleri ve yeni karakter eksikliği nedeniyle özellikle PC platformunda oyuncu sayısı azalmıştı. Geliştirici Player First Games, oyuna olan talebi karşılamak ve eksiklikleri gidermek amacıyla geçen Mart ayında sunucuları kapatma kararı aldı.

Palworld, 'bug avlayacak' çalışanlar arıyor! Palworld, 'bug avlayacak' çalışanlar arıyor!

Oyun direktörü Tony Hyunh, MultiVersus'un geri dönüşüyle birlikte bir dizi güncelleme duyurdu. Yeni karakterler, daha fazla sahne ve her karakter için yeni saldırılar, oyuncuları heyecanlandıran yenilikler arasında yer alıyor. Oyun, Unreal Engine 5 ile yeniden tasarlanarak görsel deneyimi iyileştirildi ve çevrimiçi oyun performansını artırmak için yeni rollback netcode entegre edildi.

Warner Bros. Discovery'ın MultiVersus'un geri dönüşü, şirketin canlı servis, mobil ve ücretsiz oyunlara odaklanma stratejisini yansıtıyor.

Editör: Enes Sapmaz