Mastercard, kripto para kart programını genişletiyor Mastercard, kripto para kart programını genişletiyor

Manhattan federal mahkemesinde, elektrikli otomobil şirketi Tesla avukatları ve Elon Musk, Dogecoin yatırımcılarının Musk'ın Dogecoin hakkındaki tweetleri üzerine açılan davayı "hayal ürünü bir kurgu" olarak nitelendirdi.

Avukatlar, yatırımcıların Musk'ın kimseyi dolandırmayı amaçlamadığını ve açıklamalarının bir dolandırıcılık iddiasını desteklemek için çok saçma olduğunu söylediler.

dogecoin (3)

Musk'ın avukatları, "Yaklaşık 10 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olmaya devam eden meşru bir kripto para birimi hakkında tweet atma konusunda yasa dışı hiçbir şey yok" sözlerine başvurdu. Ayrıca avukatlar, "Bu mahkeme, davacıların fantezilerine bir son vermeli ve şikayeti reddetmelidir." diyerek davayı noktalamaya çalıştılar.

dogecoin (1)

Dava açan yatırımcılar, dünyanın en zengin ikinci kişisi olan Musk Dogecoin'in fiyatını iki yıl içinde kasıtlı olarak %36.000'den fazla artırmakla ve ardından düşmesine izin vermekle suçladı. Musk, para biriminin gerçek değerden yoksun olduğunu bilse bile, bunun diğer Dogecoin yatırımcılarının pahasına milyarlarca dolar kar elde ettiğini söylediler.

Editör: Enes Sapmaz