Satışların 12 milyonu Steam'den, 7 milyonu ise Xbox platformundan gerçekleşti. Oyun, ilk sekiz saatte bir milyondan fazla kopya satarak hızlı bir başlangıç yapmıştı. Microsoft, bu eğlenceli Pokemon parodisinin Game Pass'teki en büyük üçüncü taraf lansmanı olduğunu belirtiyor.

The Division'ın yeni oyunu askıya alındı! The Division'ın yeni oyunu askıya alındı!

Pocketpair CEO'su Takuro Mizobe, Xbox Wire'a yaptığı açıklamada, "Hayranlardan gelen tepki müthiş ve dünya çapında milyonlarca oyuncunun Palworld'ün tadını çıkardığını görmek inanılmaz" dedi. Mizobe, geliştirmenin devam ettiğini ve oyuncuların geri bildirimlerini dikkate alarak deneyimi her platformda geliştirmeye devam edeceklerini söyledi.

Palworld (2)

Palworld, aynı zamanda Xbox Cloud Gaming'de (Game Pass Ultimate ile birlikte sunulan) en büyük üçüncü taraf ilk gün lansmanına sahip. Oyunun başlangıcından bu yana en yüksek günlük oyuncu sayısı neredeyse üç milyon olarak kaydedilmiş. Microsoft, bu dönemde Xbox platformlarında en çok oynanan oyun olduğunu belirtiyor.

Oyunda, Pokemon benzeri yaratıklar ve temalar bulunuyor. Ancak Palworld, Pokemon'da göremeyeceğiniz sosyal eleştirileri ve temaları da içeriyor. Oyunda, oyuncuların çalışan yaratıkları bir tüfekle çevreleyerek işgücü sömürüsü yapması gibi çeşitli oyun mekanikleri bulunuyor.

Microsoft, geliştiricinin hala Erken Erişim başlığı üzerinde çalıştığını ve oyuncuların isteklerini dikkate alarak deneyimi geliştirdiğini vurguluyor. Çapraz oyun gibi en çok talep edilen özelliklerin de yakında geleceğini belirtiyorlar.

Editör: Enes Sapmaz