Sony Interactive Entertainment, geçtiğimiz hafta oyunseverleri oldukça sinirlendiren ve üzen bir açıklama yapmıştı. Açıklamada PlayStation 3, PSP ve Vita online mağazalarını kalıcı olarak kapatacağını duyurulmuştu.

Birçok oyuncu bu karar sonrasındaki tepkisini yüksek sesle gösterdi ve Sony’nin kararını eleştirdi. Haftalar süren eleştirilerin ardından bugün, Sony Interactive Entertainment Başkanı Jim Ryan, bir blog yazısı paylaştı ve tartışmaları sonlandırdı.

Sony’den geri adım!

Jim Ryan, paylaştığı blog yazısında “Açıkça görülüyor ki yanlış bir karar verdik” ifadesine yer verdi. Ryan, PS3 ve Vita online mağazalarının kalıcı olarak kapatılması kararını geri çektiklerini duyurdu. Böylece 2006 yılında açılan PlayStation 3 mağazası ve 2011 yılında açılan PlayStation Vita mağazası, en azından birkaç yıl daha oyuncularla birlikte olacak.

Bununla birlikte PSP mağazasının kapanma kararında geri adım atılmadı. 2004 yılında açılan mağaza, 2 Temmuz 2021 tarihi itibarıyla oyunculara veda edecek. Kapanma kararının eski cihazlara ticari desteğin zorluğundan kaynaklandığını söyleyen Jim Ryan, oyuncuların halen PS3 ve Vita’da klasik oyunları satın almaya devam ettiklerini gördüklerini; tarihin bir parçasını oyuncuların eğlenmesi için canlı tutabilecekleri konusunda sevindiklerini de açıklamasına ekledi.

Sony’nin geri adım atması hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıya yorum atarak Megabayt ekibiyle paylaşabilirsiniz.

OKUYUN  Google atölyesi Area 120'nin yeni yapay zekalı uygulaması: Stack