İskoçya'nın  Glenrothes bölgesinde yaşayan Marcus Jones, geçen yıl Eylül ayında, oğlu Finnick'in doğumundan kısa bir süre sonra baş ağrısı çekmeye başladı.

Hardvard, kalp kapakçığı için sentetik bir çözüm geliştirdi! Hardvard, kalp kapakçığı için sentetik bir çözüm geliştirdi!

Başlangıçta kendisine epilepsi teşhisi kondu, ancak bir tarama oksipital lobunda bir tümör ortaya çıkardı. Yan etkiler arasında görme sorunları, hafıza kaybı ve beyin sisi yer almakta.  Marcus Jones tümör nedeniyle geçirdiği bir nöbet sonrasında herkesi şaşkına çeviren bir olay yaşandı.

Nöbet geçiren Jones, uyandığında Fransızca konuşmaya başladı. İngilizce konuşma ve düşünme yetisini bir süreliğine kaybeden Jones yaşadıklarını anlattı. 

KCes_Marcus_Jones_Awaits_Brain_Op_Glenrothes_25.11.22-23_47607480-1641q5tk-e1669632528989

24 yaşındaki adam, “Uyandığımda dehşete düşmüştüm ve partnerimin de şaşkınlık içinde olduğunu gördüm. Ona nöbet geçirdiğimi söylemeye çalıştım ama sadece ağzımdan Fransızca kelimeler çıkıyordu” dedi.

Jones durumun birkaç dakika sürdüğünü söyledi ve durumu fark edince sakinleşerek İngilizce konuşmaya çalıştığını belirtti.

Jones'un bu durumu karşısında herkes şaşkınlık yaşarken, adamın beynindeki tümörün alınmasına karar verildi. Jones'un, oldukça zor geçecek ameliyatta görme yetisini kaybetme ihtimali var.

Editör: Burak Karahan