OnePlus yaptığı açıklamada hangi telefon modellerinin güncelleme ile kapsama altına alınacağına dair herhangi bir ayrıntı vermekten kaçınsa da, telefonlar beş yıllık işletim sistemi güncellemeleri alacak.

App Store müjdeyi verdi: Retro oyun konsolları iPhone'lara geliyor... App Store müjdeyi verdi: Retro oyun konsolları iPhone'lara geliyor...

Güncelleme desteğinin hangi model telefonlara geleceği belli değil

OnePlus, 2023 yılı ve sonrasında piyasaya sürülen belirli model telefonların dört büyük Android güncellemesi ve beş yıllık güvenlik güncellemesi alacağını duyurarak, yakında çıkacak bazı telefonlar için daha uzun bir destek süreleri taahhüt etti. OnePlus, şirket sözcüsü güncellemenin hangi telefonlara destek vereceğine dair kayıtlı bir yanıt vermeyi reddetti. Bahsi geçen işletim sistemi güncellemelerinin yalnızca OnePlus'ın amiral gemisi telefonları için mi yoksa orta seviye telefonları olan Nord serisi için mi geçerli olacağı belirsiz kaldı.

oneplus (2)

OnePlus'ın telefonlarına verdiği desteğin süresi modeller arasında farklılık gösterse de genel olarak diğer Android üreticilerinin sunduğu desteğin gerisinde kalmasıyla bazı tepkilere maruz kalmıştı. Hem OnePlus 10T hem de OnePlus 10 Pro, üç büyük işletim sistemi sürüm yükseltmesi ve dört yıllık güvenlik güncellemesi alırken, orta seviye OnePlus Nord 2T yalnızca iki Android güncellemesi ve üç yıllık güvenlik yaması alacağı söylendi. Ve daha kötüsü, şirket, uygun fiyatlı Nord N300 ve iki yıllık güvenlik güncellemeleri için yalnızca bir işletim sistemi yükseltmesi taahhüt etti.

OnePlus, rakip şirketlerin arkasında kaldı

Bunun yanı sıra Samsung, Şubat ayında en son amiral gemisi telefonlarının dört nesil Android işletim sistemi yükseltmesi alacağını ve orta seviye Galaxy A53'ün benzer şekilde uzun destek vaatleriyle piyasaya sürüleceğini duyurdu. Teknoloji devi Google ise, amiral gemisi Pixel telefonları için beş yıllık güvenlik güncellemesi ve üç Android işletim sistemi güncellemesi vaat ederken, orta segment Pixel 6A da beş yıllık güvenlik güncellemeleri alacağını belirtti.

oneplus (1)

Rakipler ne sunarsa sunsun, dört yıllık işletim sistemi güncellemesi ve beş yıllık güvenlik yama desteği sunmak, OnePlus kullanıcılarının cebini düşünen iyi bir atılım olacak.

Editör: Enes Sapmaz