Hardvard, kalp kapakçığı için sentetik bir çözüm geliştirdi! Hardvard, kalp kapakçığı için sentetik bir çözüm geliştirdi!

Teknolojinin, bilgisayar ekranında kontrolleri zihniyle sağlamasına ve video oyunlarını oynamasına izin vermesi beklenirken, Neuralink'in açıklamasına göre, implantın bir kısmının beynindeki ipliklerin geri çekilmesi nedeniyle arıza yaşadığı belirtildi. Bu durum, cihazın işlevselliğini etkileyerek hız ve doğrulukta düşüşe neden oldu.

Şirket, implantın implantasyon sırasında ve sonrasında hasarı en aza indirmek için tasarlandığını ancak yaşanan arızanın ayrıntılarını açıklamadı. Neyse ki, bilim insanları, olumsuz etkileri azaltmak için müdahalede bulundu. Ancak, bu müdahalenin bazı veri kayıplarına yol açtığı belirtildi.

Arbaugh, sekiz yıl önce geçirdiği kaza sonucu felçli hale gelmişti. Teknolojinin, bağımsızlığını geri kazanmasına ve günlük yaşamında daha fazla kontrol sahibi olmasına olanak tanıdığını belirtti. Şimdi, eski hobilerine geri dönmenin mutluluğunu yaşayan Arbaugh, bu deneyimin kendisi için bir dönüm noktası olduğunu ifade etti.

Editör: Enes Sapmaz